FETÖ'den TSK'ya Aleviler üzerinden provokasyon!

Şehit düşen Alevi askerler için askeri tören yapılmadığı gibi gerçek dışı iddiaların yer aldığı paylaşımlar sosyal medyayı karıştırdı. Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, bu paylaşımlarının çoğunun FETÖ'cü hesaplardan yapıldığını belirtti.

Gündem 21.10.2019 - 15:14 21.10.2019 - 15:14

Şehit düşen Alevi askerlerimize askeri tören yapılmadığı, devlet erkanının cenaze törenlerine katılmadığı gibi gerçek dışı iddialar birkaç gündür sosyal medyayı karıştırdı.

Askerleri Alevi-Sünni diye ayrıldığını iddia eden provokatif paylaşımların kaynağının ise FETÖ'cüler tarafından yönetilen 'kacsaatolduturk' hesabı olduğu ortaya çıktı.

Hesap, önce bu haberi paylaşıp yaydı, sonra ise sildi. Yalan haber ise hala dolaşımda.

"KIŞKIRTICI AJANLARA DİKKAT!"

Konu ile ilgili paylaşımda bulunan, 15 Temmuz darbe girişiminin gizli kahramanlarından Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, "Kışkırtıcı paylaşımlar yapan özellikle FETÖ hesaplarına dikkat edelim!" ifadelerini kullanarak şunları söyledi:

"Konuyla ilgili FETÖ sitesi olarak bilinen Kaç Saat Oldu isimli hesap, kışkırtıcı bir haber yapmış olup bizzat Tokat'tan yaptığım araştırma bunun doğru olmadığını ortaya koydu. Bu haberde onun teyidi. Kışkırtıcı ajanlara dikkat!

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@