FETÖ’nün Gaybubet evlerine yönelik dev operasyon! Deliller böyle kurtarıldı...

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyonlarla darbe vurmaya devam ediyor.

Gündem 04.10.2021 - 12:28 04.10.2021 - 12:30

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisinde 30 yıl hizmet veren mahrem imam, FETÖ'nün dini nasıl istismar ettiğini gözler önüne serdi. 30 yıl boyunca bir kez olsun Kuran-ı Kerim meali okunmasına izin verildiği aktaran imam, "Onu okumanıza gerek yok. Hoca efendimiz kendi kitaplarında Kuran-ı Kerimi sizin için yorumluyor. Hocamızın kitaplarını okuyun" söyleri ile karşılaştı. 4 yıldır firari olarak yaşadığı gaybubet evinde Kuran-ı Kerimin mealini okuyarak gerçekler ile yüzleşen imam, etkin pişmanlıktan yaralanarak örgüt ile ilgili önemli bilgiler verdi. Gaybubet evlerine yönelik tarihin en büyük operasyonunda mahrem imam Süleyman T., FETÖ'nün güncel listesinin olduğu dökümanları yırtarken dijital materyalleri ise mikro dalga fırında yok etmeye çalıştı. Polis ekipleri yırtılan dökümanları adeta yapboz yapar gibi tek tek bir araya getirirken siber polisi de dijital materyalleri kurtardı.

Polis ekipleri, şafak vakti 23 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyerek 21 kişiyi gözaltına aldı. Gaybubet evlerinde yapılan aramalarda 4 sahte kimlik, 33 telefon, 25 sim kart, 5 sd kart, 21 harddisk, 25 flaş bellek, 32 bilgisayar/laptop/tablet, 5 yazıcı, 26 döküman, 109 bin 785 TL, 22 bin 600 dolar ve 4bin 230 avro ele geçirildi. Ev aramalarında ele geçirilen baskı makineleri ile sahte kimlik ürettikleri ve bu sahte kimliklerle firari FETÖ'cüleri yurt dışına kaçırmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

DEVLETİN ŞEFKATLİ KOLLARINA HOŞGELDİN

FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gerçek yüzünü gören ve FETÖ'den kurtulmanın yollarını arayan gözaltındaki 4 kişi, etkin pişmanlıktan yararlanarak devletin şefkatli kollarına sarıldı. FETÖ ile ilgili çarpıcı bilgiler veren imamlar, örgüt içerisinde faaliyette bulunan 181 kişinin adını verdi. Örgütün güncel ve mahrem yapılanmasına yönelik yeni operasyonlar, etkin pişmanlıktan yararlanan kişilerin verdiği bilgiler ışığında genişleyerek sürmeye devam edecek.

KURAN-I KERİM MEALİNİ OKUDU FETÖ'NÜN DİNİ İSTİSMAR ETTİĞİNİ ANLADI

FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisinde 30 yılını veren ve her kademesinde hizmette bulunan mahrem imam, anlattıkları ile örgütün dini nasıl istismar ettiğini bir kez daha gözler önüne serdi. 4 yıldır firar olan ve gaybubet evinde saklanmak zorunda kalan imam, evde geçirdiği süre zarfında İslam dininin FETÖ'nün kitaplarında anlatıldığı ve ev sohbetlerinde konuşulan konular ile alakasının olmadığını gördü. 30 yıl boyunca bir kez olsun Kuran-ı Kerim'in mealini okunmasına izin verilmediğini aktaran imam, "Onu okumanıza gerek yok. Hoca efendimiz kendi kitaplarında Kuran-ı Kerimi sizin için yorumluyor. Hocamızın kitaplarını okuyun" söyleri ile karşılaştı. Dört duvar arasında yakalanma korkusuyla dışarıya bile adım atamayan imam, FETÖ'den kurtulmanın yollarını aramaya başladı. Gaybubet evinde geçirdiği süre zarfında İslam dini ile tekrar tanışan mahrem imam Kuran-ı Kerimin mealini ayrıntılı inceleyerek FETÖ'nün kitapları ile karşılaştırma yaptı. Kuran-ı kerimin mealini bitirdiğinde ise 30 yıl örgütün içerisinde bulunmanın pişmanlığını yaşadı. Polis ekiplerinin baskını ile gözaltına alınan imam devlete sığınarak FETÖ'nün gerçek yüzünü aktarırken etkin pişmanlıktan yararlandı.

Yorumlar