FETÖ'nün siyasi ayağını böyle açıkladı!

Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık, AK Parti'yi sürekli FETÖ'nün siyasi ayağı söylemiyle sıkıştırmaya çalışan muhalif isimlere fena yüklendi.

Siyaset 06.12.2019 - 16:45 06.12.2019 - 16:45 Bülent Deniz

Gazeteci Süleyman Özışık, Türkiye Gazetesi'ndeki köşe yazısında FETÖ'nün siyasi ayağına dair açıklamalarda bulundu.

BUNU NASIL YAPIYORLAR ANLAMIYORUM...

Televizyon programlarında sık sık ''FETÖ'nün siyasi ayağından'' bahseden muhalif isimleri eleştiren Özışık: ''Söz alan herhangi bir CHP'linin, en ilgisiz, en alakasız noktada meseleyi döndürüp dolandırıp FETÖ'nün Siyasi ayağı meselesine getirdiğine siz de şahit olacaksınız.

Önceki gece Türkiye'nin en çok izlenen üç televizyon kanalı arasında zaplarken yine aynı şeye şahit oldum. CHP'yi temsilen tartışma programına katılan konuklar, sanki bir yerden talimat almış gibi meseleyi yine ve yeniden en alakasız yerde "FETÖ'nün siyasi ayağı" meselesine getirdi. Bunu nasıl beceriyorlar anlamıyorum.'' ifadelerini kullandı.

BUNU DEMEK ÇOK MU ZOR?

Konuyu her seferinde bambaşka noktalardan tutup ''FETÖ'nün siyasi ayağı'' noktasına getirerek AK Parti'ye yüklenmeye çalışan isimlere sert çıkan Özışık, aynı zamanda ekranlarda AK Parti'yi savunup gereken cevabı veremeyenlere de sitemini şu sözlerle dile getirdi: ''Bunların savunduğu partinin başındaki zatı muhterem, yani Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbesinden hemen sonra "Elimde belge var. AK Parti'nin içinde ByLock kullanan 120 ila 180 arasında milletvekili var" demedi mi? Dedi... "Biz FETÖ'nün siyasi ayağını bilmiyoruz ama sizin genel başkanınız biliyor.

Elinde ByLock kullanan AK Partili 180 kişinin isim listesi var. Kendisine söyleyin açıklasın" demek çok mu zor?''

HDP İLE KİRLİ İLİŞKİSİ OLAN FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞINI SORAMAZ!

CHP'nin son dönemde PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP ile içli dışlı olduğunu hatırlatan Özışık, yayın esnasında bu durumu seyircilere ve karşılarında oturan muhaliflere açık bir şekilde anlatamayan isimlere ''PKK ile FETÖ arasında bir fark var mı? İkisi de eli kanlı terör örgütü değil mi? İkisi de Türkiye'yi bombalayan, ikisi de masumların kanına giren katiller sürüsünden oluşmuyor mu?

E, o zaman? "Yahu PKK'nın siyasi ayağı olan HDP ile kirli ilişki içinde olanlar, FETÖ'nün siyasi ayağını soramaz" demek aklınıza niye gelmez? Bu kirli ilişki içinde olanların karşısında savunmaya çekilmek de neyin nesidir Allah aşkına...'' sözleriyle yüklendi.

KİTABIN ORTASINDAN KONUŞMAK BUDUR İŞTE!

Nedim Şener'in bir önceki gün yayın esnasında söylediklerini bir kez daha hatırlatan Özışık, Türkiye Gazetesi'ndeki köşesinde: ''Önceki gece CNN Türk'te bu konu tekrar açıldı ve Nedim Şener soruyu soranı perişan eden bir cevap verdi. "Bana FETÖ'nün siyasi ayağını soruyorsanız şunu söyleyebilirim. 2013'ten önce AK Parti, 2013'ten sonra CHP ve diğer tüm partiler FETÖ ile iş birliği içinde oldu" dedi. Bu çökertici cevap karşısında hık mık edenlere bir ders daha verdi Nedim Şener! "Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'nin adını andığında hepiniz ayağa kalkıp, 'Sen CHP ismini ağzına alamazsın' diye bağırıyorsunuz.

PKK'nın eli kanlı katilleri ve yöneticileri her gün her saat partinizin adını ağzına alıyor. CHP'ye akıl veriyor, birliktelik mesajı veriyor. Onlara niye tepki göstermiyorsunuz?" diye sordu. Kitabın ortasından konuşmak budur işte!'' dedi.

CHP'DEKİ BAŞKANLIK DEĞİŞİMİ NASIL OLDU?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı koltuğuna FETÖ elinden çıkmış bir kaset sayesinde oturduğunu anımsatan Özışık köşesinde: ''CHP'deki genel başkanlık değişimi nasıl oldu?  FETÖ'nün yaydığı bir kaset kumpasıyla değil mi?  Peki CHP'nin başındaki Deniz Baykal'ı bir kaset kumpasıyla gönderen FETÖ, sizce onun yerine gelecek ismi düşünmemiş midir?

Yüzde yüz düşünmüştür değil mi?

Bakın, FETÖ'nün siyasi ayağını oluşturanlardan birini hemen bulduk bile! Bunu da laf olsun diye söylemiyorum. Nedim Şener'in söylediği gibi, FETÖ'nün 2013'ten sonra bir ihanet hareketi olduğunu öğrendiğinde desteğe giden ve partili arkadaşlarını destek olmaya gönderen kimdi?

Kemal Kılıçdaroğlu... Bugün hâlâ darbeciler için, "İçerideki masumlar" tanımlaması yapan, miting meydanlarında FETÖ’cü isimlere özgürlük isteyen kimdi? Yine Kemal Kılıçdaroğlu...'' ifadelerine yer verdi.

ONLARLA AYNI DİLİ KİM KONUŞMUŞSA SİYASİ AYAK ODUR!

15 Temmuz günü yaşananları ve sonrasındaki dönemde siyasilerin takındığı tavırları bir kez daha gözler önüne seren Özışık: ''CHP lideri Kılıçdaroğlu, 2017 yılının dördüncü ayının üçüncü gününde bir açıklama yapmış, "15 Temmuz kontrollü bir darbe girişimidir. Saat 21.00’de darbe mi olur?" demiş habere göre... Bu söylemi ilk kim dile getirdi?

Fetullahçı teröristler getirmedi mi? E, teröristlerin bu kara propagandasını kim yaymışsa, kim onlarla aynı dili konuşmuşsa FETÖ'nün siyasi ayağı odur!

FETÖ'nün ihanet hareketi olduğunu öğrendiği andan itibaren, yani 17/25 Aralık'tan sonra Zaman gazetesinin, Samanyolu televizyonunun önüne depar atarak giden ve TOMA’ların üzerine çıkarak polisle çatışan kimse, FETÖ'nün siyasi ayağı odur! 

FETÖ'nün illegal ve düzmece olan kasetlerini Meclis çatısı altında yasak dinlemeden dinleten kimse, FETÖ'nün siyasi ayağı odur. MİT tırları üzerinden devletin mahrem bilgilerini Avrupa'ya yayarak FETÖ'nün, "Türkiye DEAŞ'a silah gönderiyor" yalanını destekleyen kimse, FETÖ'nün siyasi ayağı odur.'' dedi.

FETÖ'YÜ AK PARTİ'DE ARAYAN GERİZEKALININ ÖNDE GİDENİDİR!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Can Dündar isimli firari hainden bilgi alan milletvekili için Ankara'dan İstanbul'a yürüdüğünü söyleyen Özışık: ''Bu bilgileri Can Dündar isimli vatan hainine ulaştıran milletvekili için Ankara'dan İstanbul'a maraton yürüyüşü yapan kimse, FETÖ'nün siyasi ayağı odur!
AK Parti içinde FETÖ'nün siyasi ayağını arayanlar geri zekâlının önde gidenidir kardeşim.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!
Bakanlıktan 'bedelli askerlik'le ilgili iddialara cevap
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@