banner29

ABD'den İsrail'in saldırılarına tam destek!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, İsrail ordusunun Gazze'de düzenlediği hava saldırısında Anadolu Ajansı (AA) ofisinin de bulunduğu binayı vurmasına ilişkin herhangi bir değerlendirmede bulunmazken, Gazze'den İsrail'e roket atılmasına tepki gösterdi.

Filistin 05.05.2019, 11:06
ABD'den İsrail'in saldırılarına tam destek!

AA'da yer alan habere göre, Anadolu Ajansı ofisine yapılan saldırıya değinmeyen Ortagus, 'İsrail'in kendini savunma hakkını tam desteklediklerini' belirtti.

Sözcü Ortagus, "ABD, Gazze'den Hamas ve Filistin İslami Cihad'ın İsrail'deki masum sivillere ve toplumlara yönelik devam eden yoğun roket atışını kınıyor. Şiddetin sorumlulularına derhal bu saldırganlığı durdurma çağrısında bulunuyoruz" ifadesini kullandı.

'İSRAİL'İN YANINDAYIZ'

Ortagus, "İsrail'in yanındayız ve menfur saldırılara karşı kendini savunma hakkını tam destekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

İsrail ordusu, dün, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binaya hava saldırısı düzenlemiş, İsrail savaş uçaklarının en az 5 roketle gerçekleştirdiği saldırıda bina tamamen yıkılmıştı.

AA çalışanlarının durumunun iyi olduğu belirtilirken, saldırıda can kaybı olup olmadığına ilişkin henüz kesin bilgi bulunmuyor.

​İsrail ordusu, Gazze'den atılan roketleri gerekçe göstererek bölgeye hava saldırıları başlatmıştı.

Yorumlar (1)
Necati GÖZÜKARA 2 yıl önce
HAİN ALÇAK DOMUZ SIRTLAN İSRAİLİ ZAMANINDA ORAYA GETİRİP YERLEŞTİREN ALÇAK ABD VE YANDAŞLARI YAHUDİLERE ÇANAK TUTAN YAHUDİLERİN KIÇINI SIVAZLAYAN YLYAN ABD VE YANDAŞLARI HAİN ÜLKELER SONUNUZ PEK DE HOŞ OLMAYACAK EBEDİ ALEMDE YERİNİZ MÜBAREK CEHENNEMİN EN DERİN ÇUKURLARI OLACAKTA ONDA ŞÜPHE YOK BURADADA İFLAF OLMAYACAKSINIZ ZAMANININIZ DARALMAYA BAŞLADI SONUNUZ YAKIN :HZ.İSA (A.S) YER YÜZÜNE NUZULİNDEYKEN HZ. A.S TABİ OLANLAR DOĞRU YOLU BULACAKLAR KURTULUŞA ERECEKLER DİĞERLERİ DIŞLANMIŞ YAHUDİ ALEMİ İLE HELAK OLACAKLAR: ZALİMLER İÇİN HAİNLER İÇİN YAŞASIN MÜBAREK CEHENNEEEEEM
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?