banner29

Bülent Deniz: Kudüs bizim izzetimizdir!

Burak Derneği'nin geleneksel cumartesi eğitim programları yeni faaliyet dönemine başladı! Programın ilk konuğu Habervakti.com Genel Koordinatörü, Kudüs mihmandarı ve TV programcısı Bülent Deniz oldu. Sadakataşı Genel merkezi konferans salonunda gerçekleşen programda konuşan Deniz, tarihi perspektiften örneklerle Kudüs Davamızı anlattı! İşte detaylar...

Filistin 13.10.2019, 15:34 13.10.2019, 19:38
Bülent Deniz: Kudüs bizim izzetimizdir!

Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği'nin organize ettiği program BURAK Derneği Başkanı Adem Yenihayat'ın konuşmasıyla başladı. Akabinde Abdurrahman Gül Hoca'nın tefsir dersiyle devam etti. Verilen aranın ardından Siyonist israil rejiminin Filistin topraklarına girişini yasakladığı Genel Koordinatörümüz ve Kudüs Mihmandarı Bülent Deniz, ''Kudüs İzleri'' başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanmış ve yaşanan olayların Kudüs'ten ve Mescid-i Aksa'nın işgal sürecinin devam etmesinden bağımsız olmadığını vurgulayan Bülent Deniz, ''Kudüs tarihi bizim izzetimizdir çok güzel örnekler görürsünüz.'' ifadelerini kullandı.

''KUDÜS'ÜN TARİHİ BİZİM İZZETİMİZDİR! ZİRVE ÖRNEKLER GÖRÜRSÜNÜZ!''

Burak Derneği'nde katılımcılara hitap eden Deniz, ''Kudüs özgür olsaydı, Kudüs Umre'siyle ziyaretlerde bulunarak sevap kazanacaktık ama bugün Kudüs'e işgal altında gitmenin ve bu işgal bitsin diye gayret etmenin değeri daha fazla. 15 temmuz 1099'da haçlılar Kudüs'e girdiğinde emelleri neyse bugün halen bu kanlı emellerinden vazgeçmediler! Kudüs-ü Şerif her zaman mücadelenin Merkez üssü olmuştur. Kim Kudüs'ü alırsa dünyayı yönetir. Hz Ömer bir Arap olarak, Selahaddin Eyyubi bir Kürt olarak, Yavuz Sultan Selim türkmen beyi olarak boşuna Kudüs'e gelmediler. Napolyon, Babil Kralı Nebukednezzar, İran Kisraları, Mısır Firavunları'nın gözü hep Kudüs'teydi! Kudüs tarihi bizim izzetimizdir çok güzel örnekler görürsünüz. Kudüs tarihi bizim zilletimizdir çok kötü örnekler görürsünüz!'' açıklamasında bulundu.

''Osmanlı'yı araplar sırtından vurmuş'' demek ki koskoca Devlet-i Ali'yi üç-beş ''çapulcu'' arap yıkmış öyle mi? diye soran Deniz, Siz hiç Gazze Muharebelerini duydunuz mu? Nereden duyacağız ki? Kut'ul Amare'yi bile daha yeni öğrendik! İhanet ve sadakat sarmalında bir varoluştur Kudüs'' Kudüs tarihi üzerine bir çok içeriği anlatan Bülent Deniz'e program sonunda BURAK Derneği Başkanı Adem Yenihayat tarafından teşekkür hediyesi takdim edildi. Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği'nin Cumartesi sohbetleri devam edecek. Programa katılanlar KUDÜS Ziyareti ile ödüllendirilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?