banner29

Çavuşoğlu: 'Filistinlileri selamlıyorum, bütün Müslümanlar sizinle beraber'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde düzenlen İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) 50'nci kuruluş yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmada, "Gazze'de özgürlük için yürüyen, Kudüs'te işgale direnen Filistinlileri selamlıyorum.

Filistin 25.11.2019, 23:19
Çavuşoğlu: 'Filistinlileri selamlıyorum, bütün Müslümanlar sizinle beraber'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde düzenlen İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) 50'nci kuruluş yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmada, "Gazze'de özgürlük için yürüyen, Kudüs'te işgale direnen Filistinlileri selamlıyorum. Yüz milyonlarca Müslüman sizinledir" dedi.

Çavuşoğlu, Filistin davasının en mühim gündem olduğunu belirterek, "Gazze sokaklarında özgürlüğü ve onuru için yürüyen küçük bir çocuktan, Kudüs'ün işgali ile ırkçı ve insanlık dışı izolasyona karşı direnen tüm yiğit erkek ve kadın Filistinlileri selamlıyorum. Sesinizi duyuyoruz, yüz milyonlarca Müslüman sizinle beraber. Filistin davası bizim en mühim gündemimizdir. ABD yönetiminin, uluslararası hukukun çiğnenmesi pahasına verdiği destekle pervasızlaşan İsrail'in ihlallerine tepki için çabalarımızı birleştirmeyi başarabildik. İsrail'in işgalini sona erdirmek ve bağımsız ve egemen Filistin devletine erişebilmek için sarsılmaz ve dirençli olmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

'İTT'NİN GÖREVİ, MÜSLÜMANLARIN HAKLARINI KORUMAKTIR'

Bakan Çavuşoğlu, Kudüs'ün statüsü ve Filistinlilerin haklarının korunmasına ilişkin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun acil oturumlarda toplanmasının, somut bir başarı olduğunu dile getirerek, "Arakanlılar, Keşmirliler, Uygurlar, Kıbrıslı Türkler, Batı Trakya'daki Türk azınlıklar ve Kuzey Amerika ve Avrupa'daki Müslümanları da kapsayan, Müslüman halkların, azınlıkların ve toplumların haysiyetini ve haklarını her yerde savunmak teşkilatımızın görevidir" diye konuştu.

Öte yandan Çavuşoğlu, Fas'ın başkenti Rabat'taki İİT'nin ilk toplantısından beri Türkiye'nin istikrarla taahhütlerini yerine getirdiğini belirterek, "Bunlar Kudüs-ü Şerif'in özgürleştirilmesi, tüm Filistin ve Arap bölgelerindeki İsrail işgalinin sonlandırılması, 1967 sınırları temelinde başkenti Kudüs olan egemen ve bağımsız bir Filistin devletinin kurulması için Filistinlilerin inkar edilemez haklarının tahakkuk ettirilmesidir" dedi.

Yorumlar (1)
MUSTAFA KIZAN 2 yıl önce
MÜSLÜMANIN 1967 SINIRLARIY LA MÜSLÜMANI KANDIRMASI !!!
BİZ HİÇ AKILLAN-MA-YA-CAK-MIYIZ?? BU NASIL BİR BAKIŞ AÇISI !!! BAĞRIMIZA DA YAŞAYAN ermenileri SOYKIRIM YAPILDIĞI İFTİRASI İDDİASI LA HER SENE ŞANTAJ YAPILAN SANKİ BİZİM ÜLKEMİZ DEĞİL BU BİZE BATILIN NE HESAPLAR İÇİNDE OLDUĞUNU GÖRMEYE YETMİYOR MU???
OSMANLININ 1900 LERİN BAŞLARIN DA SOYKIRIM UYGULANDIĞI İÇİN CANLARINI KURTARIP FİLİSTİN DE YER VERDİĞİ yahudile RE NASIL OLUR DA !!!
“MÜSLÜMAN LİDERLER BİR ARAYA GELİP 1967 SINIRLARINI BİLİNÇALTI ÜSTÜ ÖRTÜLÜ MÜSLÜMANLARI UYUTARAK KABULLENE BİLİRLER”
BU VE BUNA BENZER İFADELİ DAYATMALARI ZATEN YAHUDİ VE NASARA DA YAPMAKTA.
SİZİN BU TOPLANTILARI “YAPIP BOMBALAR ALTINDA, İŞKENCE, ZULÜM EVSİZ, İŞSİZ VE AÇLIKLA BOĞUŞAN MÜSLÜMANLARIN, FİLİSTİNLİLERİN VE ÜMMETİN VAKTİNİ, PARALARINI, AKLINI LÜKS OTEL ODALARINDA ÇARÇUR ETMENİZ İÇİN SİZİ YÖNETİCİ SEÇMEDİLER.
OLACAK SA Bİ FARKINIZ OLSUN YAHUDİ VE BATIL TOPLULUĞUNDAN…
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?