banner29

Filistin'den Barış Pınarı Mesajı: YANINIZDAYIZ!

Filistinli isim böyle seslendi: Türkiye, Müslümanların baş tacıdır! Filistinli Musa Hicazi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Filistin’in Türkiye’yi Barış Pınarı Harekatı nedeniyle kınadığı yönündeki algıların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Filistin 16.10.2019, 13:25 16.10.2019, 14:18

Mescid-i Aksa Harem-i Şerif avlusunda Türkiye’ye seslenen Kadim Kudüs Burj Al Laklak Derneği Başkanı Musa Hicazi, dikkat çeken ifadelerde bulundu.

İDDİALAR ASILSIZ

Filistin halkı ve hükümetinin Türk askerini kınadığı iddialarının asılsız olduğunu belirten Hicazi, ‘’Resmi bir açıklama olsa bile bu Filistin halkını temsil etmiyor. Bildiğiniz gibi Filistin İsrail işgali altındadır. Bir yanlış anlaşılma var Türkiye’de, sanılıyor ki Filistin diye bir devlet var. İsrailliler, Amerikalılar, Avrupalılar ve Arap liderler bizi aldattı. Rahmetli Yaser Arafat’ı aldatıp, birkaç şehrin yönetimini verdiler, belediye gibi ve buna devlet dediler. Arafat’ın en büyük hatasıydı. Dinimiz bize ne emrediyorsa biz onu yapıyoruz. Müslümanlar bir olmalı.’’ İfadelerini kullandı.

TERÖR ÖRGÜTÜ YPG MÜSLÜMANLARI TEMSİL ETMİYOR

‘’Bizim için Kürt denince akla Selahaddin Eyyübi geliyor’’ diyen Hicazi, ‘’Eyyubi bütün İslam devletlerinin yumruklarını birleştirdi. Ama bu gruplar(terör örgütü PKK/YPG) Müslümanları temsil etmiyor. Bunlar Amerikan’ın, İsrail’in, Avrupa’nın adamlarıdır. Bunların hedefi Türkiye’yi bölmek. Bunu başaramayacaklar.’’ dedi.

FİLİSTİN SİZİNLE

‘’Filistin halkı sizin gibidir.’’ diyen Hicazi, ‘’Biz kendimizi hala Osmanlı torunu olarak sayıyoruz. Çünkü siz hep Filistin’in ve Müslümanların yanındaydınız. Bu yüzden sizi hep Sultan Abdülhamid’in devamı olarak görüyoruz. Türkiye, Müslümanların baş tacıdır. Bir siz kaldınız. Bu yüzden Filistin sizinle, bu yalan haberlere inanmayın.’’ açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?