Filistin'in eski İstanbul Başkonsolosu hayatını kaybetti

İstanbul, Beylikdüzü'ndeki özel bir hastanede tedavi gören El Hatip, akşam saatlerinde yoğun bakımda iken vefat etti

Filistin'in eski İstanbul Başkonsolosu hayatını kaybetti

Geçtiğimiz günlerde, rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılan Filistin’in İstanbul Başkonsolosu Abdülkerim El Hatip, (Abdalkarim Al-khatib) Hakk’a yürüdü.İstanbul, Beylikdüzü'ndeki özel bir hastanede tedavi gören El Hatip, akşam saatlerinde yoğun bakımda iken son nefesini verdi.

Eyüpsultan’daki konsolosluk binasında faaliyetlerini sürdüren Filistin’in İstanbul Başkonsolosluğunda taziye ve defin için hazırlıklar sürerken, cenazenin 21 Aralık günü Cuma namazı sonrası Fatih Camii’nden kaldırılacağı ve Eyüpsultan Kabristanı’na defnedilmesinin planlandığı bildirildi.

63 yaşında hayata veda eden El Hatip, karaciğer rahatsızlığı sebebiyle hastanede tedavi altında bulunuyordu. Abdülkerim El Hatip, evli ve 3'ü erkek 1'i kız 4 çocuk babasıydı.

İstanbul ve Fatih çevresinde yardımsever kişiliği ve kendine has tavırları ile çeşitli çevrelerde vatandaşlarla da Türkçe konuşarak iletişim içinde bulunan Abdülkerim El Hatib, ani ölümü ile tanıyanları ve sevenlerini üzüntüye sürükledi.

Filistinli efsane lider Yasir Arafat ile de bir dönem birlikte bulunan Abdülkerim El Hatip, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile de yakın ilişki içindeydi.

dikgazete

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5