banner30

banner29

Filistinli kadın esir İsra Ceabis' destek kampanyası!

Uluslararası Esirlerle Dayanışma Kurumu, Filistinli kadın esir İsra Ceabis ile dayanışma kampanyası başlattı.

Filistin 17.09.2019, 11:44 17.09.2019, 11:57
Filistinli kadın esir İsra Ceabis' destek kampanyası!

Uluslararası Esirlerle Dayanışma Kurumu, işgal altındaki Doğu Kudüs'te iki yıl önce otomobilindeki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ı yanan, Filistinli tutuklu İsra Ceabis’e ile dayanışma kampanyası başlattı.


“İsra ile Beraber” hahstag altında başlatılan kampanyaya Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yapılan basın toplantısında start verildi.

Toplantıya uluslararası arenada esirlerin ve gazetecilerin haklarını savunmaya yönelik çalışmalar yapan kurum ve kuruluşlar katıldı.


Uluslararası Esirlerle Dayanışma Kurumu Basın Müdürü, toplatıda yaptığı açıklamada, söz konusu kampanyanın İngilizce, Arapça ve Fransızca olmak üzere üç dilde başlatıldığını ifade etti.

Açıklamada ayrıca, söz konusu kampanyanın başta Filistinli kadın esir İsra Ceabis’in davasına ve İsrail cezaevlerinde tutulan diğer esirlere dikkat çekmek olduğu belirtildi.

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te 11 Haziran 2016’da aracındaki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60'ında birinci, ikinci ve üçüncü dereceden yanıklar oluşan Filistinli Cebais, İsrail makamları tarafından askeri kontrol noktasına saldırı düzenlemekle suçlanmıştı.

Evli ve bir çocuk annesi olan 33 yaşındaki Ceabis, 7 Kasım 2016'da çıkarıldığı mahkemede 11 yıl hapis ile olayda yaralanan İsrail askerine ödenmek üzere 20 bin şekel (yaklaşık 5 bin 200 dolar) para cezasına çarptırılmıştı.

Ceabis daha önce yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamları tarafından ihmal edildiğini belirtmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?