banner30

banner29

Filistinli vekilin 'Erdoğan'ı tebrik etmesi Siyonist vekilleri böyle çılgına çevirmişti

23 Haziran Genel Seçimleri'nin ardından İsrail meclisinde yapılan genel kurul toplantılarında kürsüye çıkan Milletvekili Talib Ebu Arar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçim başarısından dolayı tebrik etmişti. Erdoğan'ın tebrik edilmesini kabullenemeyen bazı İsrailli vekiller çılgına dönmüştü.

Filistin 22.12.2019, 00:57 24.12.2019, 11:29

23 Haziran Genel Seçimleri'nin ardından İsrail meclisinde konuşan Ebu Arar, "Türk halkını ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı dünkü seçimlerde elde ettiği büyük başarıdan dolayı ve kendisine kin güdenlere rağmen tebrik ederim." ifadelerini kullanırken, Yahudi asıllı milletvekilleri, Ebu Arar'ın sözlerine tepki göstermişti.

"Allah'a binlerce kez hamdolsun"

İsrailli milletvekillerinin tepkilerine rağmen konuşmasına devam eden Ebu Arar, "Allah'a binlerce kez hamdolsun. Türkiye bağımsız ve egemen bir ülkedir. Mübarek olsun." demişti.

Öte yandan parlamentonun diğer Filistin asıllı milletvekillerinden Abdulhakim Hac Yahya da genel kurulda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Türk halkını tebrik etmişti.

Yahudi asıllı milletvekilleri, Hac Yahya'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladığı konuşmaya da uzun süre tepki göstermişti.

13 FİLİSTİNLİ VEKİL VAR

İsrail vatandaşı Filistinliler tarafından kurulan siyasi partilerden milletvekili seçilen Filistinlilerin bir araya gelerek oluşturduğu Ortak Arap Listesi Bloku, 120 sandalyeli parlamentoda 13 milletvekili ile temsil ediliyor. 

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
Helal olsun, bu mücahide hemen ne iltifatlar gerekiyorsa edilmeli:
Madalya, vatanımıza giriş için süresiz vize, ömür boyu emekli maaşı, vs...
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?