banner30

banner29

Filistinlilere zindan işkencesi başlıyor

İsrail yönetimi, cezaevlerindeki Filistinlilere hayatı dar edecek yeni bir uygulamaya geçti. Esirlere verilen su ve ekmeği kısma kararı alan siyonistler, mola süresini azaltacak, aile ziyaretlerini en aza indirecek, hareket alanlarını kısıtlayacak. Filistinli tutuklular, nefes almalarını bile yasaklayan zulme karşı direniş çağrısı yaptı.

Filistin 20.02.2020, 14:52
Filistinlilere zindan işkencesi başlıyor

Filistinlilere yönelik zulüm ve baskıyı sürdüren İsrail, keyfi şekilde dört duvar arasına gönderdiği Müslümanları içerde de rahat bırakmıyor... İsrail Cezaevi Hizmetleri (IPS) İsrail hapishanelerinde tutuklu Filistinli esirlere sunulan gıda miktarlarını ve diğer birçok hizmeti düşürme kararı aldı. Siyonistlerin aldığı insanlık dışı kararı Filistin Esir Kulübü (PPC) açıkladı. PPC, bu adımın 2018 yılında Filistinli esirlerin IPS ile mücadeleleri elde ettikleri tüm kazanımların Güvenlik Bakanı Gilad Erdan’ın ekibi tarafından yok edilmeye çalışıldığını belirtti.

İşte Filistinli esirlerin hayatını çekilmek kılmak için alınan yeni kararlar: Esirler için izin verilen TV kanallarının sayısını düşürmek, ekmek sayısını beşten dörde düşürmek ve yemek ocaklarını kaldırmak, izin verilen et, su ve kitap miktarını da azaltmak, kahvaltıda  sadece haşlanmış yumurta vermek, renkli battaniyelerin kullanımını kaldırmak, molalardaki hareket alanlarını kısmak, mola süresini azaltmak, aile ziyaretlerinin sayısını en aza indirmek.

Filistinli esirler, direniş kararı aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?