Hamas: Amacımız, diyaloğun başarılı olması

Filistin’de siyasi krizin sona ermesi ve milli birliğin yeniden sağlanması konularında çeşitli siyasi gruplardan açıklamalar gelirken İslami Direniş Hareketi (Hamas), konuyla ilgili bir açıklama yaparak yeni bir açılım eleştirdi.

Hamas: Amacımız, diyaloğun başarılı olması

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, hareket olarak bütün amaçlarının Filistin’de birliğin yeniden sağlanması ve bunu sağlamak için gerekli bütün altyapının hazırlanması olduğunu bildirdi.

Burhum, hareket olarak önceliklerinin Filistin’deki direniş çizgisini birleştirmek, onu desteklemek ve Filistin’in bağımsızlığını, birliğini ve direnişini hedef alan bütün unsurlara karşı mücadelede hazırlıklı olmak olduğunu belirtti.

Sözcü, “Bu, direniş, halk ve gruplar olarak saflarımızı sağlamlaştırmak, iç cepheyi güçlendirmek ve halkımızın yararına olacak konular üzerinde birleşmektir.” dedi.

Burhum, Siyonistlerin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının kendilerini korkutmadığını belirterek, işgalcilerin böyle bir aptallığa kalkışmaları halinde bedelini fazlasıyla ödeyeceklerini bildirdi.

Hamas sözcüsü, “Şayet onlar, bizim hayatımızı cehenneme çevirmeye karar verdilerse, biz de onların hayatını cehenneme çevirmeye karar verdik.” şeklinde konuştu.

Filistin Enformasyon Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5