banner29

'Hepimiz Meryemiz' kampanyası hazırlanıyor!

Kudüs'ün kültür ve tarihi ile içinde bulunduğu sosyal yapıyı tanıtan, yaşanan güncel durumları duyurmayı amaçlayan Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği, Türkiye'de ve dünyada bir kampanya başlatmaya hazırlanıyor.

Filistin 19.01.2019, 13:37 19.01.2019, 14:24
'Hepimiz Meryemiz' kampanyası hazırlanıyor!

Kudüs'ün kültür ve tarihi ile içinde bulunduğu sosyal yapıyı tanıtan, yaşanan güncel durumları duyurmayı amaçlayan Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği, #HepimizMeryemiz kampanyasını başlatmaya hazırlanıyor...

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan dernek, kampanyanın amacını da şu şekilde duyurdu:

Amacımız, sizlerle birlikte Kudüs’te ribat (nöbet) görevini insanlık ve İslam ümmeti adına büyük fedakarlıklarla yürüten Kudüslü hanım kardeşlerimizin sesini duyurmak, Kudüslü kadınların çektiği acılara dikkat çekip, çeşitli yollarla onlara destek olmak sûreti ile yaşadıkları adaletsizliğin biran evvel son bulmasına katkıda bulunmak.
 
Meryem isminin kullanılma gerekçesi, Hz. Meryem validemizin hayatının, günümüzdeki Müslüman hanımlar tarafından rol model olarak benimsenmesidir.
 
Kampanya 3 dilde aynı anda tüm dünyada yayılmaya çalışılacak ve Hristiyan aktivistler ve STK’ların da bu kampanyaya desteğinin olabileceği düşünülüyor.
 
Bu kampanya kapsamında yapılması düşünülen etkinlikler belirlenen çalışma takvimine göre yine sizinle paylaşılacaktır. Sizden istirhamımız bu kampanya ile ilgili çalışmalarda kurumsal olarak var olmanız.
 
Kampanya 28 Ocak'ta başlayacak.
 
#HepimizMeryemiz kampanyası ile ilgili olarak Nisan 2019’da UKEAD’ın ev sahipliğinde İstanbul’da uluslararası bir toplantı yapılacaktır.
 
Bu toplantıya kurumsal olarak katkı (sponsor) sağlamak amacıyla logonuzun görsellerde yer almasını isterseniz lütfen bizimle irtibata geçiniz. Yapılacak basın toplantısında kurum logoları kullanılacaktır.
  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?