Hıristiyan Evangelistler Filistin'in işgaline destek veriyor!

Hıristiyan Evangelist gruplar geçtiğimiz 10 yılda işgal altındaki Batı Şeria’da yerleşim projelerini gerçekleştirmek için milyonlarca dolar topladı.

Hıristiyan Evangelistler Filistin'in işgaline destek veriyor!

Geçtiğimiz on yılda toplanan paranın ise 50 ila 65 miliyon dolar civarında olduğu belirtildi. Hayovel (The Jubilee) adlı sivil örgütlenmenin ise bütün dünyadan Hıristiyan gönüllüleri işgal altındaki topraklarda çalışan Yahudi çiftçilere yardım için birarya getirdiği haberde yer aldı. Buna göre örgüt 1700'den fazla gönüllüyü Nablus civarındaki Har Brakha yerleşimine getirdi.

Daha da ötesi gazete İsrail Stratejik İlişkiler Bakanlığı'nın Hayovel örgütüne İsrail'in ve yerleşimlerin reklamını yapması için yılda 16 bin dolar hibe etti.

Heart of Israel (Binyamin Fund) örgütünün kurucusu Amerika doğumlu ve Batı Şeria'nın Shiloh yerleşiminde yaşayan Aaron Katsof ise yerleşim projeleri için yılda yüz binlerce dolar topladıklarını ifade etti. Katsof ayrıca Evangelistlerin toplanan paranın miktarını sormadıklarını da belirtti. “Ortalama bir Yahudinin 1500 dolar verirken ortalama bir Hıristiyanın 50 dolar verdiğini anlamanız lazım ancak onların payları çok hızlı artıyor” diye ekledi.

1967'den bu yana kurulan yasadışı 230 civarındaki yerleşim bölgesinde 600 bin İsrailli yaşıyor. İsrail-Filistin görüşmelerinin son olarak 2014 yılında çökmesinde ise Filistin toprakları üzerinde İsrail yerleşimlerinin genişlemesi oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5