banner29

İşgalci İsrail, Filistin'de iki çocuğu kaçırmaya kalkıştı!

İşgalci İsrail'in Filistin'deki Müslümanlara zulmetmeye devam ediyor. Filistin'den gelen son bilgilere göre Yahudi yerleşimciler dün akşam saatlerinde iki çocuğu kaçırmaya çalıştılar.

Filistin 12.03.2020, 00:33 12.03.2020, 00:41
İşgalci İsrail, Filistin'de iki çocuğu kaçırmaya kalkıştı!

Tam anlamıyla eşkıya çeteleri gibi çalışan Yahudi yerleşimciler dün akşam saatlerinde Batı Yaka'daki Ramallah şehrinin kuzeyinde bulunan Termesiya beldesinde iki çocuğu ailelerine saldırdıktan sonra kaçırmaya kalkıştılar.  Bu arada aynı beldede bulunan Ziyad Ebu Ayn Caddesi'nde de araçlara saldırarak camlarını kırdıkları belirtildi. Kalkilya'nın kuzeyinde de bir Filistinli genç işgal güçleriyle çatışma sırasında yaralandı.

Termesiya beldesinde saldırıya uğrayan Tarık Er-Rufa'i isimli genç şunları söyledi: "Eşimin babası olan amcam Musa Ebu Avad arkadaşı olan şehit Ziyad Ebu Ayn'ın kabri başında ona Fatiha okumak için ısrar etti. Yanımızda da Adem ve Nuh isimli ikiz çocuklarım vardı. Bu sırada üç yahudi yerleşimci motosikletleriyle geldiler. Yüzlerinde acayip işaretler vardı. Dağ yönünden geldi ve bizim etrafımızı sardılar. Silahların dipçikleriyle bize saldırdılar. Biz onlara direndik. Amcam içlerinden birini uzaklaştırmaya çalıştı. Bunun üzerine yanlarındaki silahlarla bize ateş edecekleri tehdidinde bulundular. Arabanın camlarını kırmaya başladılar ve bir yandan da iki çocuğu kaçırmaya kalkıştılar. Bunun üzerine olay yerinden kaçtık. Beldenin içine kadar bizim peşimizden geldiler. Sonra motosikletlerinin yanına döndüler."

Kalkilya'nın kuzey kontrol noktasında da bugün akşam saatlerinde Filistinlilerle işgal güçleri arasında çatışma çıktı ve bir Filistinli genç lastik kaplamalı mermiyle yaralandı.

Kalkilya Acil Yardım ve Olağanüstü Haller Müdürü Munzir Nezzal, Vefa Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada bir gencin başından yaralandığını, tedavi için Derviş Nezzal Hükümet Hastanesi'ne kaldırıldığını ve durumunun orta düzeyde olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?