İsrail Konsolosluğu'ndan muğlak cevap!

Derin Gerçekler'in başarılı moderatörü Bülent Deniz'in, ''Türkiye'den Kudüs'e gidiş önceden sınırsızdı ve şimdi yılda bir keze düşürüldü'' açıklamasında bulunmuştu. Söz konusu açıklamanın ardından İsrail İstanbul Konsolosluğu'ndan gelen muğlak cevap kafaları karıştırdı.

İsrail Konsolosluğu'ndan muğlak cevap!

İsrail hükümetinin Filistin'de yürüttüğü sistemetik işgale her geçen gün bir yenisi eklenirken, Filistin topraklarına ayak basmak isteyen Türkiye vatandaşlarına da sınırlama getirildiği iddia edildi. Söz konusu iddianın ardından İsrail'in İstanbul Konsolosluğu'ndan muğlak bir açıklama geldi.

İSRAİL OPERASYONA MI HAZIRLANIYOR?

Akit TV'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'in başarılı moderatörü Bülent Deniz, ''Türkiye'den Kudüs'e gidiş önceden sınırsızdı ve şimdi yılda bir keze düşürüldü. Misal ben ayda 3 kez gittiğimi bilirim. Ama şimdi yılda bire indirildi.'' açıklamasına karşılık cevap veren usta yazar Abdurrahman Dilipak,''İsrail bölgede bir operasona hazırlanıyor. Burada İbrani tarihinin yılbaşı olan Eylül gibi operasyonu bitirmek istiyorlar. Bu planın parçası olarak Kudüs'te Türkler'i istemiyorlar.'' dedi.

MUĞLAK CEVAP ŞÜPHELERİ ARTTIRDI

Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür Derneği Başkanı Adem Yenihayat, İsrail'in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kudüs'ü yılda bir defadan fazla ziyaret etmelerini ve 18 yaşından küçük Türk vatandaşlarının velisiz şehre girişlerini yasakladığını belirtmiş. Söz konusu açıklamaların ardından İsrail İstanbul Konsolosluğu resmi twitter adresinden bir duyuru yayınladı. Duyuruda, sadece açıklamaların asılsız olduğu söylenirken Türk vatandaşlarının ülkeye girişinde sıkıntı olmadığını belirtirken yılda birden fazla girebileceği yönünde bir ifade kullanılmadı. Yapılan bu muğlak açıklama kafalardaki soru işeretlerini gidermek yerine şüpheleri de arttırdı.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5