banner29

İsrail sınır tanımıyor! O bölgeleri işgal edecekler...

İsrail Yerleşim Birimleri (İşgal) Bakanı Tzachi Hanegbi, Golan Tepeleri için yapılan ilhakın aynısının Batı Şeria'daki Yahudi işgalciler için de uygulanacağını açıkladı.

Filistin 09.03.2021, 12:28
İsrail sınır tanımıyor! O bölgeleri işgal edecekler...

İsrail işgal Bakanı Hanegbi, İsrail'in işgali altında bulunan Batı Şeria'nın bazı kısımlarını işgal edeceklerini söyledi. İşgalci Bakan Hanegbi, 'i24' kanalına yaptığı açıklamada, Batı Şeria'daki yerleşim birimlerinde en az yarım milyon İsrail vatandaşı Yahudi'nin yaşadığını söyledi.

"Batı Şeria'nın bazı kısımlarını ilhak edeceğiz" diyen Hanegbi, Golan Tepeleri için yapılan ilhakın aynısının Batı Şeria'daki Yahudi işgal birimleri için de uygulanacağını söyledi. Hanegbi, bu konuda herhangi bir tarih veya takvim belirtmedi.

Hanegbi ayrıca Arap ülkeleri ile İsrail arasında yaşanan normalleşme sürecine işaret ederek, Umman ve Suudi Arabistan ile de ilişkilerin resmiyete dökülmesi gerektiğinin altını çizdi.

ABD Başkanı Joe Biden ve yardımcısı Kamala Harris, seçim kampanyaları sırasında yaptıkları açıklamalarda, Arap-İsrail çatışmasını çözmek için 'iki devletli çözüme' bağlı kalacaklarını ve Batı Şeria'da 'ilhaka' karşı çıkacaklarını söylemişti.

İsrail, işgali altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Yahudi işgal birimi inşası ve genişletme çalışmaları ile 'ilhak planı' konusunda eski Başkan Donald Trump yönetiminden ise destek alıyordu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?