banner29

Kudüs'te son durum ne? Kudüs kapatılıyor mu?

Korona virüsü 100'ü aşkın ülkede etkisini göstermeye devam ediyor. Avrupa Birliği ülkelerinin tamamında korona virüsü görülmüş durumda ve komşularımızda da ciddi şekilde tehlike sürmekte. En ağır şekilde virüsün tesir ettiği ülkelerden birisi olan İran'da da ölümler artmış durumda. Bu olayların ardından gözler, kutsal toprak Mekke, Medine ve Kudüs'e çevrildi. Mekke'de korona virüsü sebebiyle Kabe'de bir süreliğine tavafın durması, Efendimizin huzurunda salavatlara ara verilmesine dünyada bulunan Müsümanlar tepki gösterdi. Peki ya Kudüs? Orada neler oluyor?

Filistin 13.03.2020, 20:37 13.03.2020, 23:31

Korona virüsünün etkisi bir çok ülkede farklı şekillerde görüldü.

Arabistan'da yaşananlar sonrasında Siyonist işgali altındaki Kudüs'te ve Mescid-i Aksa'da durumun ne olduğu merak ediliyor. Mescid-i Aksa'daki son gelişmeleri freelancer rehberlik yapan Sami Yavaş sosyal medya hesabında paylaştı. Biz de bölgedeki mevcut durumu ve gelişmeleri içeren bu haberi kamuoyunu bilgilendirmek maksadıyla  yayınlıyoruz. İşte Kudüs'te son durum:

Korona virüs salgını, özellikle Hristiyan hacılar sebebiyle Filistin'de de görüldü.

Bilindiği kadarıyla henüz bir ölüm yaşanmadı fakat Yunanistan'dan gelen Hristiyan hacıları taşıyan otobüsün şoförü karantintinaya alındı.

El-Halil ve Eriha şehirlerine karantina bölgesi sayıldığı için Türkiye'den giden ziyaretçilere kapalıydı. Aynı şekilde Batı Şeria da ziyaretçilere kapatıldı. Salgının yayılmasına önlem amacıyla Batı Şeria'daki tüm okullar tatile girdi.

Beytüllahim'deki Kutsal Doğuş Kilisesi de aynı şekilde ziyaretçilere kapatıldı.

Bugün yaptığı açıklamada da İşgalci İsrail'in Başbakanı Netanyahu, ülkeye girişlerin tamamen yasaklandığını duyurdu.

Karantina uygulamasına da Tel Aviv Havalimanı'nda devam ediliyor. Havalimanına yurtdışından gelen yolcular tedbir amacıyla 14 gün karantinada kalacak.

MİRAÇ GECESİ KİMSE KUDÜS'E GİDEMEYECEK!

İsrail Devleti, karantinadan çıktıktan sonra turistlerin kalabileceği bir otel listesi yayınlamadı. Bunun anlamı da Miraç Kandili gecesinde ülke dışından hiçbir ziyaretçi gelemeyecek ve Peygamber efendimizin (asv) Mirac'a yükseldiği Mescid-i Aksa bir kez daha sönük kalacak.

KUDÜS EKONOMİSİ DE ETKİLENDİ

Kudüs esnafının da durumu  virüs sonrası kötü bir hal aldı. Kudüs esnafının işlerinde gözle görülür bir düşüş yaşandığı orada. 

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?