Meşal: Amerikan politikasi iflas etti!

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal Filistin Özerk Yönetimin Siyonistlerle yaptığı görüşmelerin tıkandığını belirtti. Tıkanan bu sürecin aynı zamanda; Amerika’nın bölgede yürüttüğü politikanın iflas ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Meşal: Amerikan politikasi iflas etti!

Hamas’ın basın bürosunun verdiği ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan haberde, Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyetinin 19 Ağustos Salı akşamı Suriye Dışişleri Bakanı Velid el-Muallim ile iki saat süren bir görüşme yaptığı, görüşmede bölgede ve Filistin’de meydana gelen son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Görüşmede Halid Meşal, Abbas’ın Siyonistlerle yaptığı görüşmelerin tıkandığına dikkat çekerek, bunun; Bush’un başkanlık dönemi bitmeden siyasi zafer vadinde bulunan Amerika’nın ve Amerika’nın bölgedeki politikasının iflas ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Meşal, görüşme sırasında ulusal uzlaşmayı sağlayacak ve Filistin’in yaşadığı bölünmeyi sonlandıracak tek yolun diyalog olduğunu da sözlerine ekledi.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid el-Muallim ise, Ürdün’ün Hamas ile diyalog kurma girişimini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, ülkesinin; Filistin ulusal çıkarlarını sağlayacak Filistin içi diyaloğa her zaman sınırsız destek verdiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5