banner5

banner29

Rusya'dan çarpıcı Filistin açıklaması! 'Barışın sağlanması için...'

ABD’nin sözde Orta Doğu barış planı ile Filistin’i bölmeyi amaçlayan skandal karar ile ilgili Rusya’dan açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Rusya, gerektiğinde Orta Doğu'da sürdürülebilir barışın sağlanması için her türlü çabayı gösterecek" dedi.

Filistin 29.01.2020, 15:27
Rusya'dan çarpıcı Filistin açıklaması! 'Barışın sağlanması için...'

Rusya'dan ABD'nin sözde Orta Doğu barış planı ile Filistin’i açıkça bölmeyi amaçlayan skandal karar hakkında ilk açıklama geldi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planını "incelemeye" devam ettiklerini belirterek, "Rusya, gerektiğinde Orta Doğu'da sürdürülebilir barışın sağlanması için her türlü çabayı gösterecek" dedi.

Dmitriy Peskov, başkent Moskova'da, gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD'nin sunduğu teklifin, Filistin tarafından kesinlikle kabul edilmediğine dikkati çekti.

Sözcü Peskov, "Bu bilgileri analiz etmeye ve Beyaz Saray yönetimi tarafından hazırlanan planı incelemeye devam ediyoruz" ifadesini kullandı.

Rusya'nın Orta Doğu meselesinin çözümü konusunda sorumlu ülke olduğunu belirten Peskov, "Rusya, gerektiğinde Orta Doğu'da sürdürülebilir barışın sağlanması için her türlü çabayı gösterecek." değerlendirmesinde bulundu.

Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yarın görüşeceğini hatırlattı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?