banner29

Siyonistlerden tehlikeli atak!

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümetinin Din İşleri ve Vakıflar Bakanlığı, Kudüs ile Mescid-i Aksa’yı korumak için gerekli tedbirlerin alınması amacıyla Arap Dışişleri Bakanlarının acilen toplantı yapmalarının zaruri olduğunu belirterek, Siyonistlerin Mescid-i Aksa’nın altında tüneller kazarak yaptıkları tecavüzleri yerinde tespit etmek için de uluslararası bir komisyon kurulmasını istedi.

Filistin 29.08.2008, 00:53 02.09.2020, 13:07
Siyonistlerden tehlikeli atak!

Din İşleri ve Vakıflar Bakanı Talib Ebu Şair 27 Ağustos Çarşamba günü Gazze’de yaptığı basın toplantısında, Mübarek Mescid-i Aksa’ya yönelik olarak yapılacak saldırılar konusunda Siyonist işgal devletini uyararak, böyle bir saldırı durumunda bunun; İslam ümmetini harekete geçirecek bir kıvılcım olacağını, Siyonistlerin büyük bir savaşla karşı karşıya kalacağını ve zarar eden tarafın da kesinlikle Siyonistler olacağını belirtti.

Bakan Ebu Şair, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

Filistin’in geçirdiği şu kritik süreçte, Siyonist işgalciler en barbar saldırılarını yapmakta, Kudüs ve Mescid-i Aksa en korkunç Yahudileştirme komplolarına maruz kalmakta, Filistinlilerin toprakları gasp edilmekte, İslami eserler yok edilmektedir. Siyonist işgal güçlerinin karanlık planlarından birini az önce basın yayın organlarından öğrendik. İddiaya göre Fanatik Yahudilerden bir grup, Ramazan ayında Mescid-i Aksa’yı füzelerle yıkmak istiyor. Filistinli kaynaklar da, Siyonist yerleşimcilerin Kudüs’ün eski bölgesine füze rampaları soktuklarını belirtiyorlar.”

Ebu Şair, Siyonist işgal güçlerinin kısa bir süre önce İslami Mukaddes Mekânları İmar İçin Aksa Müessesesini kapattığını ve Yahudi bir Hahamın da Aksa Müessesesi Başkanı Raid Salah’ın öldürülmesi için fetva verdiğini söyledi.

Vakıflar Bakanı Talib Ebu Şair, Kudüs’e Yardım İçin Uluslararası Halk Girişimi adına Arap devletlerine, Müslüman âlim ve aydınlara, 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Kudüs bekçilerine ve tüm İslam ümmetine Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın korunması için üzerlerine düşen görevleri yapmaları çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?