banner29

Yüzyılın ihaneti! Nurettin Taşkesen yazdı...

HaberVakti.com yazarı Nurettin Taşkesen kaleme aldığı son yazısında ABD’nin ve İsrail’in ağzını sulandıran Yüzyılın Planını, Yahudilerin Filidtin’e nasıl ve ne zaman geldiklerini, Filistin’e ilk ihanetin ne zaman yapıldığını, Siyonist örgütlerini kimlerin kurduklarını ve ve Filistin’in bu güne dek ne türlü oyunlara alet edildiğini kaleme aldı.

Filistin 01.02.2020, 20:25 01.02.2020, 20:39
Yüzyılın ihaneti! Nurettin Taşkesen yazdı...

İşte o yazı...

Yüzyılın ihanet planı, sanki Filistinliler'e ikinci bir Nekbe'nin başlangıcı olması için düşünülmüş. Bilindiği üzere 14 Mayıs 1948'de Ben Gurion'un Telaviv'de Teodor Herzl'in portresi altında İsrail'i ilan ettikten bir gün sonra, Nekbe (Büyük felaket) başlamıştı. Trump'ın o akşam dikkatlerden kaçmayan şu sözleri aslında bunu hatırlatmaktaydı: "Filistinliler ve Araplar, 14 Mayıs 1948 günü önlerine gelen fırsatı kabul etmeyip, İsrail'e saldırdılar. Umarım bu defa yüzyılın barış planını iyi değerlendirirler. Bu plan şimdiye kadar onlara sunulmuş en iyi fırsattır."

Bunun açık anlamı şudur: İngilizlerin desteği ile 1948'de İslam dünyasının tam ortasında siyonistlere devlet kurma hakkı verildi. Gerçek manada hiçbirisi devlet olamamış Arap ülkeleri İsrail'e saldırdı. Sonunda Müslümanlar kaybetti, siyonizm kazandı. Şimdi de ABD bütün gücüyle İsrail'in arkasındadır. İslam dünyasındaki uyanışı engellemek için, birçok Arap ülkesinin liderlerini de yanına alarak Filistin'e ikinci bir felaketi yaşatmak için bu sözde barış planı yapıldı. Bu plan, İslam âleminin ikiye bölünerek düşman bloklara ayrılması için, adım adım gelinen bir büyük oyunun parçasıdır. Irak, Suriye ve Mısır bu planın üç ayağıdır. Merhum Mursi'nin darbeyle devrilmesi sonunda geriye tek engel Türkiye kaldı. İçerdeki hainleri kullanarak düzenledikleri 15 Temmuz darbesi başarısız olmasına rağmen, bu büyük plan uygulamaya kondu.

FİLİSTİN'E İKİNCİ İHANET

Trump ve Netenyahu'nun başrolünü oynadığı, 28 Ocak Salı günü vizyona giren tiyatronun aktörlerinden çok seyircileri daha önemliydi. Seyircilerin içinde bulunan üç onur konuğu BAE, Bahreyn ve Umman, hem alkışladı hem çok alkış aldı. Onların temsilcisi olduğu cephenin asıl destekçileri ise Mısır ve S. Arabistan'dı.

Aslında kesinlikle kale alınmayacak bu planın, meraklı okuyucular için kısaca ayrıntılarından bahsedelim. Trump konuşmasında tam bir göz boyama kurnazlığıyla, Filistin'e devlet kurma hakkının verileceğinden ve başkentinin Kudüs olacağından söz etti. Planın tümü incelendiği zaman tarif edilen devletin bağımsızlığını bir tarafa bırakın, bir federasyon bile olmadığı görülecektir. Filistin'in hiç bir askeri gücü olmayacak, hatta polisi bile İsrail'in güvenliğini sağlamak üzere kurulacak ve devamlı kontrol altında bulunacakmış.(!)

Planda Filistin'in başkentinin, Kudüs'ün şehir sınırlarının dışında bir banliyö olan Ebu Dis Mahallesi olması öngörülüyor. Açıkça Kudüs'ün tamamen İsrail'e terk edilmesi, ekonomik yardım kılıfı ile Filistinlilere yutturulmaya çalışılıyor. Bu 50 milyar dolarlık bütçenin, hangi ahmak Arap devletlerinin petrol gelirlerinden karşılanacağı ise çok açıktır. ABD, başkasının kesesinden hovardalık yaparak, hem İsrail'e hem de işgal ettiği toprakların ilhakına meşruluk kazandırmaya çalışıyor.

Biri 20. Yüzyıl'da, diğeri içinde bulunduğumuz günlerde gerçekleşen iki ihanet, Kudüs'ü ve Filistin'i bugünlere getirmiştir. 1948 yılındaki büyük felaketi (NEKBE) hazırlayan İngilizler, Osmanlı toprakları üzerine kurdurdukları devletçiklerin başına oturttukları kukla liderlerin ihanetini de çok iyi organize etmişlerdi. Bugün de aynı şeyi ABD Başkanı Trump yapmaktadır.

FİLİSTİN 1948'E NASIL GELDİ?

Filistin meselesine 100 yıllık tarihi perspektiften bakıldığında; başta Kudüs olmak üzere tüm Ortadoğu'nun temel probleminin, 1. Dünya Savaşı'nda Sina, Filistin, Suriye cephesinin kaybedilmesine dayandığı söylenebilir. Özellikle 9 Aralık 1917'de Siyonist ve Haçlı ittifakıyla elimizden çıkan Kudüs ve 20 Eylül 1918'de Nablus Savaşı sonunda kaybettiğimiz Filistin, Lübnan, Suriye ve Irak toprakları yüz sene sonra kaosun merkezi haline gelmiştir. 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?