banner30

banner29

12 Öfkeli Adam filminin konusu nedir? 12 Öfkeli Adam filminin oyuncuları...

Dünya çapında beğenilerin odağı olan klasik filmlerden biri olan 12 Öfkeli Adam filminin konusu nedir? 12 Öfkeli Adam filminin oyuncuları kimler?

Filmler 14.10.2020, 16:27
12 Öfkeli Adam filminin konusu nedir? 12 Öfkeli Adam filminin oyuncuları...

İşte, "Dünya çapında beğenilerin odağı olan klasik filmlerden biri olan 12 Öfkeli Adam filminin konusu nedir? 12 Öfkeli Adam filminin oyuncu kadrosunda kimler var? " sorularının cevapları:

12 Öfkeli Adam filminin konusu:

12 Öfkeli Adam filmi, cinayetle suçlanan bir genç için karar vermekle yükümlü 12 jüri üyesinin karar sürecini konu ediyor. Latin Amerikalı genç bir adam, babasını öldürdüğü gerekçesiyle cinayetle suçlanır. Sanığın kaybettiğini söylediği bir bıçak ise cinayetin işlendiği odada bulunmuştur, gencin mahkemeye sunduğu savunma zayıftır ve olan biteni duyduklarını söyleyen pek çok tanık vardır. Sanık suçlu bulunduğu taktirde ölümle cezalandırılacaktır. Jüri sonuçları pek de şaşırtıcı değildir: 12 jüri üyesinden sadece sekiz numaralı jüri üyesi Davis 'suçsuz' hükmü yönünde oy vermiştir. Davis’in jüri üyelerini ikna etmeye çalışması esnasında her jüri üyesinin 'suçlu' kararı vermesinin arkasında ise, aralarında yabancı düşmanlığı, kanuna aşırı güven, çoğunluğa uyma, geçmişle hesaplaşma gibi farklı kişisel sebepler olduğu ortaya çıkacaktır.

12 Öfkeli Adam filminin oyuncu kadrosu:

Dünya çapında klasik eser niteliğinde olan filmin başrol oyuncuları, Henry Fonda, Lee J. Cobb, Martin Balsam'dır.

Yayın Tarihi: 10 Nisan 1957
Yönetmen: Sidney Lumet
Senarist: Reginald Rose
Tür: Suç, Dram
Ülke: USA
Film Süresi: 1 saat 36 dakika
Orijinal Dili: İngilizce
Yapım Şirketi: Orion-Nova Productions

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?