banner29

Dövüş Kulübü (Fight Club) filminin konusu nedir? Dövüş Kulübü film oyuncuları...

Dünya genelinde beğeniyle izlenen ve listelerde üst sıralardaki yerini koruyan filmlerden biri olan Dövüş Kulübü (Fight Club) filminin konusu nedir? Dövüş Kulübü (Fight Club) filminin oyuncuları kimlerdir?

Filmler 14.10.2020, 17:22
Dövüş Kulübü (Fight Club) filminin konusu nedir? Dövüş Kulübü film oyuncuları...

İşte, "Dövüş Kulübü (Fight Club) filminin konusu nedir? Dövüş Kulübü (Fight Club) filminin oyuncuları kimlerdir?" sorularının cevapları...

Dövüş Kulübü (Fight Club) filminin konusu:

Oregon Üniversitesinde yüksek lisans yapan Chuck Palanhiuk'un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu edinen romanından esinlenilerek çekilen Fight Club'da filmi anlatan kişi, ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla'yla tanışır o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Jack'in ve Marla'nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur adeta kariyer sahibi ama yanlız insanların bir tepkisi. Jack'ın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuk sonrasında evinin yanmış olduğunu görüp arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olması da adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, hikayenin kahramanını kendine vurması için kışkırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack'in hayatının dönüm noktası olur. Bir süre sonra Jack, Tyler'ın yanına taşınır. Tyler'ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulübde sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun büyük lideri haline gelir.

Dövüş Kulübü (Fight Club) filminin oyuncuları:

Edward Norton: The Narrator

Brad Pitt: Tyler Durden

Meat Loaf: Robert 'Bob' Paulson

Jared Leto: Angel Face

Helena Bonham Carter: Marla Singer

Zach Grenier: Richard Chesler

Holt McCallany: The Mechanic

Eion Bailey: Ricky

Richmond Arquette: Intern

David Andrews: Thomas

Christina Cabot: Group Leader

Film hakkında diğer detaylar:

Orijinal İsmi: Fight Club

Vizyon Tarihi: 10 Aralık 1999

Süre: 139dk

Tür: Dram

Yönetmen: David Fincher , Chon Kye-Young

Senarist: Jim Uhls

Yapımı: 1999 - ABD ,  Almanya

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?