banner30

banner29

Esaretin Bedeli filminin konusu nedir? Esaretin Bedeli oyuncu kadrosu…

Esaretin Bedeli, dünya genelinde en çok izlenen filmler arasında yerini almış bir film olarak karşımıza çıkıyor. Peki Esaretin Bedeli filminin konusu nedir?, Esaretin bedeli filminin oyuncu kadrosunda kimler var? İşte Esaretin Bedeli filmine ilişkin tüm soruların cevapları.

Filmler 13.10.2020, 16:23
Esaretin Bedeli filminin konusu nedir? Esaretin Bedeli oyuncu kadrosu…

Esaretin Bedeli filminin konusu, Esaretin Bedeli filmi oyuncu kadrosu, Esaretin Bedeli filminin yönetmeni, Esaretin Bedeli filminin yapımcısı, Esaretin Bedeli filminin senaristi ve film hakkında daha birçok bilgi haberimizde…

Esaretin Bedeli Filminin Konusu Nedir?

Filmde, bankacı olan Andy Dufrense evliliğinde başarılı olmadığı için eşi tarafından başka biriyle aldatılmaktadır. Durumu kabullenemeyen Andy, eşini sevgilisiyle buluştuğu bir gece öldürmek için silahını alır evine kadar gider ancak bunu yapmaktan vazgeçer. Fakat bu geri dönüş Andy'i kurtaramaz. O akşam eşi ve sevgilisi başkası tarafından öldürülmüştür. Olay yeri incelemede Andy'nin ayak izlerini bulan polis, yargıya teslim eder. Andy suçsuzluğunu ispatlayamaz.

Sonrasında ağırlaştırılmış müebbet hapis alan Andy’nin hapishanedeki yaşadıkları ile ilgili olay örgüleri filmde anlatılmaktadır. Andy’nin hayatı birden alt üst olmuş, bütün düzeni birden bozulmuştur. Hapishanede karşılaştığı ve tanıdığı dostları sayesinde hapishane hayatını daha katlanılabilir bir hale getirmeye çalışır. Andy sayesinde arkadaşı Red umut etmenin çok iyi bir şey olduğunu fark etmeye başlıyor. Vurucu bir finale sahip olan film izleyenlerin büyük çoğunluğu tarafından övgüyle anlatılıyor.

Esaretin Bedeli Filminin Oyuncu Kadrosu

Esaretin Bedeli filminin dünya çapında bu kadar beğenilmesinisağlayan oyuncu kadrosu öncelikle başrol oyuncusu Tim Robbins olmak üzere diğer oyuncular: Morgan Freeman, Gil Bellows, Bob Gunton, Clancy Brown, William Sadler, James Whitmore, Larry Brandenburg, Jeffrey DeMunn, Neil Giuntoli’dir.

Esaretin Bedeli Filminin Yönetmeni

Film sektöründe oldukça ünlü olan esaretin bedeli filmi mutlaka izlenmesi gereken filmler arasındadır ve bu filmin yönetmeni Frank Darabont’dır. Ayrıca esaretin bedeli filmi 1994 yapımı bir filmdir.

Esaretin Bedeli Filminin Yapımcısı

Sinema severlerin dünya çapında ilgisini yakalayan Esaretin Bedeli filminin yapımcısı Niki Marvin‘ dir.

Esaretin Bedeli Filminin Senaristi

Bir romandan uyarama olan Esaretin Bedeli filminin senaristleri roman olarak bakıldığında Stephen King, uyarlama olarak bakıldığında ise Frank Darabont’dır.

Esaretin Bedeli Filmi IMDB Puanı Kaçtır?

Esaretin Bedeli filmi, IMBD Top 250 sıralaması içerisinde 9.2 puan alarak en yüksek ımdb puanına sahip filmdir. Bu film IMDB sitesinde 1.748.010’dan fazla oy ile 10 üzerinden 9.2 puan almıştır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?