banner29

The Godfather (Baba) filminin konusu nedir? The Godfather (Baba) oyuncu kadrosu…

The Godfather (Baba), dünya genelinde en çok izlenen filmler arasında yerini almış bir film olarak karşımıza çıkıyor. Peki The Godfather (Baba) filminin konusu nedir?, The Godfather (Baba) filminin oyuncu kadrosunda kimler var? İşte The Godfather (Baba) filmine ilişkin tüm soruların cevapları.

Filmler 13.10.2020, 17:19
The Godfather (Baba) filminin konusu nedir? The Godfather (Baba) oyuncu kadrosu…

The Godfather (Baba) filminin konusu, The Godfather (Baba) filmi oyuncu kadrosu, The Godfather (Baba) filminin yönetmeni, The Godfather (Baba) filminin yapımcısı, The Godfather (Baba) filminin senaristi ve film hakkında daha birçok bilgi haberimizde…

The Godfather (Baba) filminin konusu

Filmin hikâyesi, 2. Dünya Savaşı’nın bittiği 1945 yılında başlar ve 10 yıllık bir dönemi kapsar.

Corleone ailesi, Don Vito Corleone’nin liderliğini yaptığı, suça dayalı bir örgüt kurmuş olan İtalyan asıllı meşhur bir ailedir. New York’taki diğer dört aileyle birlikte New York’un yeraltı işlerini yönetmektedir. Ancak Corleone ailesini diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, Don Corleone’nin cebinde bozuk para gibi taşıdığı politikacılar ve yargıçlardır. Politikacılar ve yargıçlarla olan bu yakın ilişkileri diğer ailelerin açamadığı kapıları açabilmesini sağlamaktadır.

İtalya ve New York’un en meşhur uyuşturucu üreticisi ve dağıtıcısı olan “Türk” lakaplı Solozzo, Don Corleone’den, ilişkilerini kullanarak kendisine yasal koruma sağlamasını ve 1 milyon dolar nakit para vermesini ister, karşılığında elde edilecek kârdan pay teklif eder. Teklife göre, ilk yıl Corleone Ailesi’ne kalacak olan para 3-4 milyon dolar civarında olacaktır. Ancak Don Corleone teklifi reddeder. Gerekçesi, iyi ilişkileri olsa da, Don Corleone’nin uyuşturucu işi ile bağlantısı olduğunu öğrenen siyasetçilerin ilişkilerini gözden geçirme gereği duyacak olmalarıdır. Don Corleone’ye göre politikacılar kumarı bir zaaf olarak görüyorlardır ama uyuşturucu pis iştir. Bunun üzerine arkasına Tataglia Ailesi’ni ve New York’ta polis şefi olan McClusky’i alan Solozzo, Don Corleone’yi öldürmeye teşebbüs eder. Canını son anda kurtaran Don Corleone’yi ve tüm aileyi kötü günler beklemektedir. Bu süreçte, fevri hareketleriyle bilinen, Don Corleone’nin en büyük oğlu Sonny ölecek, 2. Dünya Savaşı’ndan kahraman olarak dönen en küçük oğlu Michael ise, daha önce aile işleriyle hiç ilgilenmediği ve bunu istemediği halde olayların akışı onu hikâyenin merkezine doğru itecektir. Ve New York’ta suç aileleri arasındaki savaş başlayacaktır…

The Godfather (Baba) filminin oyuncu kadrosu

Dünya çapında büyük yankı uyandıran The Godfather (Baba) filminin oyuncu kadrosu şu şekilde;

Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Robert Duvall, Richard S. Castellano, Diane Keaton, Abe Vigoda, Sterling Hayden, Talia Shire, John Cazale, John Marley, Richard Conte, Gianni Russo, Al Lettieri.

The Godfather (Baba) filminin yönetmeni

Tüm dünyada beğeni toplayan filmin yönetmeni daha birçok kaliteli işlere imza atan Francis Ford Coppola’dır.

Ayrıca, The Godfather (Baba) filminin yapımcısı Albert S. Ruddy’dir.  The Godfather (Baba) filminin senaristi ise Roman

Yorumlar (1)
Don Corleone'nin Köylüsünün Bir Tanıdığı 9 ay önce
Muhteşem bir başyapıt...
Bu seriyi 2 günde izleyip bitirdikten sonra günlerce etkisinden çıkamamıştım.
Çok sayıda film izledim ama benim için The Godfather'ın yerini hiçbir film tutmadı.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?