Hazine ve Maliye Bakanlığının konuya ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, FETÖ/PDY, PKK/KCK, dini istismar eden terör örgütleri ile sol terör örgütü mensubunu toplam 770 kişinin Türkiye'de bulunan mal varlıkları donduruldu.

Mal varlıkları dondurulan 454 FETÖ üyesi arasında darbe girişimini yöneten sivil imamlardan Adil Öksüz'ün ismi öne çıktı.

ADİL ÖKSÜZ'ÜN MAL VARLIĞI DONDURULDU

770 kişilik listede FETÖ terör örgütünün birçok yöneticisi var. Bu isimler arasından en önemlisi ise 15 Temmuz darbe girişimini Akıncı Üssünden yöneten örgütün TSK imamı firari Adil Öksüz oldu.

ZEKERİYA ÖZ DE LİSTEDE

Listede söz konusu örgüt üyesi Atalay Candelen, Cevheri Güven, Fikret Seçen, Osman Şimşek, Said Sefa, Sevgi Akarçeşme, Tarık Toros, Tuncay Opçin ve Zekeriya Öz gibi firari isimler yer aldı.

FETÖ/PDY ile bağlantılı Niagara Vakfının da mal varlıkları donduruldu.

FETÖ'NÜN MİT İMAMI DA LİSTEDE

Mal varlığı dondurulan Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri arasında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi örgüt kanalında konuşan Abdülkerim Balcı'nın yanı sıra örgütün MİT imamı Bülent Bişer'in ismi de listede olurken FETÖ'nün ABD'de yaşayan firari müritlerinden Adem Yavuz Arslan'ın da mal varlığı donduruldu.

NURETTİN DEMİRTAŞ DA LİSTEDE

PKK/KCK terör örgütünden 108 kişinin mal varlıkları dondurulurken, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Nurettin Demirtaş listede yer alan isimlerden oldu.

Hizbullah, DEAŞ, El Kaide, İslami Hareket Örgütü, Kudüs Ordusu ve El Nusra gibi dini istismar eden örgütlerden 119 kişinin de Türkiye'de bulunan mal varlıkları donduruldu.

Ayrıca DHKP/C, MKP, MLKP, TKP/ML, DKP/BÖG ve DEV-KAR gibi sol terör örgütleri üyesi 89 kişinin mal varlıkları donduruldu.