Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı Bülent Arınç, KHK’lilere yalnızca AK Parti’yle değil, MHP’yle de temas kurmalarını tavsiye etti. Arınç’a yanıt iste MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan geldi. Arınç'ın sözlerine sosyal medya hesabından yanıt veren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Arınç'ın cumhurbaşkanı olmak istediğini öne sürdü, "Arınç’ın derdi; kimin haklı ya da haksız olduğu, tartışmalardan kimin kârlı çıkacağı değil, kendisinin ne elde edeceği…" dedi.

Arınç, "Şehit Yüzbaşı Ali Alkan Vakfı"nın "Olağanüstü Hal Hukuku" başlıklı konferansında açıklamalar yapmış, KHK davaları hakkında MHP’nin etkili ve söz sahibi olduğunu söylemişti.

"KHK'lıların yalnızca AK Parti'yle değil MHP ile de temas kurmalarını" öneren Arınç, "Siyasette bugün Cumhur İttifakı söz sahibiyse, hedefinizde sadece AK Parti olmamalı. MHP ile ilgili neden bir çalışmanız yok? Sayın Bahçeli’ye, onun hukukçu olduğunu bildiğimiz veya zannettiğimiz milletvekillerine neden ulaşmıyorsunuz? Onlar da söz sahibi. O kadar söz sahibi ki, iki sene önce gerçekleştirilen bir şartlı tahliye mekanizmasına istediklerini koydular, istemediklerini terör suçlusu ilan ettiler” ifadelerini kullanmıştı.

Semih Yalçın yanıt verdi

Arınç’a yanıt MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan geldi. Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Arınç’a yüklendi.

Yalçın'ın paylaşımları şöyle:

Yıllar sonra genetik kodlarına yenilerek aslına rücu etmeye başlayan B. Arınç, millî değerlerimizin düşmanlarıyla aynı sahnede rol almak için politik reveranslara koyuldu. Öyle ki inandığı bütün değerleri çiğneyerek hâlâ Cumhur İttifakı ve MHP aleyhine açıklama yapıyor.

Bakmayın siz onun ‘şartlı tahliye mekanizmasına istediklerini koydular, istemediklerini terörist ilan ettiler’ demesine ve haddi olmadığı halde burnunu soktuğu partimizin ihraç kararı aldığı bir milletvekilimizle ilgili sandık üzerinden tehdit içeren değerlendirmelerine…

Arınç’ın derdi; kimin haklı ya da haksız olduğu, tartışmalardan kimin kârlı çıkacağı değil, kendisinin ne elde edeceği…

Arınç zillet ittifakı aktörlerine dayanışma mesajı yollarken aslında kendi hesabına nabız yoklaması yapıyor. “Olur da adam bulamazlarsa beni cumhurbaşkanı adayı yaparlar.” diye…

Bülent Arınç’ı yiyip bitiren korkunç ikilem...
Poker suratın ve zoraki soğukkanlılığın arkasına büyük bir siyasi ihtiras gizleyen Arınç, kendisini Cumhurbaşkanlığına potansiyel aday ve alternatif görüyor olmalı! Esasında Zillet İttifakına şirin görünmesine gerek yok. Desteklediği KHK’lılardan yüz bin imzayı toplayabilir.

Bülent Arınç’ı yiyip bitiren korkunç ikilem, bilinçaltına yerleşmiş Sayın Erdoğan hasedi ve kıskançlığının tetiklediği Othello sendromu ile Ak Parti saflarında verdiği hizmetler arasındaki gelgitler…

Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

Arınç’a Hazreti Ali’nin bir sözünü hatırlatalım
Arınç, kendisini Ak Partiden uzaklaştıran bu sırrı artık daha fazla taşıyamadı ve genetik kodlarına yerleşmiş malum hassasının da sevkiyle Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ve Cumhur İttifakı muhalifi cepheye yanaşmaya başladı.

Her hâl ve hareketi; Arınç’ın bir türlü yenemediği rekabet duygusunu, siyasi hırslarını ve muhafazakârlık makyajıyla süslenmiş şişkin egosunu ele veriyor. Zillet ittifakı Cumhurbaşkanlığı adayını açıklamakta geciktikçe de işin cazibesi Bülent Arınç’ın cerbezesini kamçılıyor.

Hakikatte ise o; konuştukça batıyor, milletin gözünde büsbütün bitiyor. Arınç’a Hazreti Ali’nin bir sözünü hatırlatalım: “Susmak vakardır.” Bizden bir de Türk atasözü hatırlatması: “Söz gümüş ise sükût altındır."