Flaş iddia! Orman yangınlarını PKK mı çıkardı?

Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, PKK yanlısı internet sitelerinde Muğla, İstanbul ve Tokat'taki orman yangınlarını PKK'nın uzantısı olan HBİM'nin çıkardığınının yazıldığını belirtti.

Gündem 12.07.2019 - 23:03 12.07.2019 - 23:03

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Ağar şu ifadeleri kullandı;

''PKK siteleri Muğla, İstanbul ve Tokat’taki orman yangınlarını HBİM’in çıkarttığını yazıyor. Doğa katliamı yapan-insanlık suçu işleyen bu türedi örgüt, sanki PKK değil! HBİM: sözde Halkların Birleşik İntikam Milisleri. Alçakça kurnazca bu örgüt üzerinden Türkiye’yi tehdit ediyor!

HBİM adındaki bu türedi örgüt PKK’nın yasadışı silahlı sol terör örgütleriyle işbirliği yaparak kurduğu HBDH (Halkların Birleşik Devrim Hareketi) adındaki birleşik terörün türevi olarak kendini gösteriyor.PKK, Türkiye’de TAK ve sözde Ölümsüzler Taburu üzerinden de bir terör taktiği benimsemişti. İnsanları bombalı araçlar, canlı bombalar, tuzaklı patlayıcılar üzerinden katletmiş, sonra da suçu bu türedi örgütlerinin üzerine atmıştı.

Bu temelde kendisini kullanan küresel ve bölgesel partnerlerinin sözde insan hakları ve terör hassasiyetleriyle ve PKK’nın uluslararası platformlarda ‘sözde’ devlet dışı aktör olma gailesi ve girilimleriyle ile ilgili bir mesele.

Türedi örgütlerle hem terörünü icra ediyor, hem terör üzerinden hedeflerine ulaşmaya çalışıyor, hem de insancıl (!) gözükmeye, insanlar, kurumlar ve devletler indinde meşrulaşmaya sempati toplamaya çalışıyor. Tam bir körler sağırlar durumu!''

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@