Flash TV'den çirkin tezgah! Kimden talimat aldınız?

Gazino tarzı eğlence programları ve kurgu haberleriyle sık sık gündeme gelen Flash TV, skandal bir manipülasyona imza atarak siyasi baskı nedeniyle yayınlarına ara verdiklerini iddia etti.

Gündem 02.03.2019 - 14:23 02.03.2019 - 14:23 Bülent Deniz

Türkiye'de siyasi baskı ortamının olduğu yönünde hava oluşturmaya çalışan bir kısım merkezler yeniden harekete geçti. Bu kapsamda Flash TV yayına ara verirken gerekçe olarak siyasi baskı iddiasını gündeme getirerek büyük bir skandala imza attı. 

BU KEZ TEZGAHIN İÇİNDE FLASH TV VAR

Uluslararası kamuoyunda Türkiye'de medyaya siyasi baskı var algısını oluşturmak isteyen Flash TV, maddi gerekçeleri bir kenara bırakarak direkt olarak siyasi iktidarı hedef aldı. Özellikle gazino tarzı eğlence programlarıyle ve kurgu haberleriyle kamoyu nezdinde itibarsızlaşan kanalın siyasi iktidarı hedef alan bu tutumunun arkasında tezgahlanan yeni bir oyunun var olduğu belirtildi. Konuyla ilgili gerekli soruşturmanın yapılmasını için savcılığın harekete geçmesi istendi.

SİYASİ BASKIYI BIRAKIN, İKTİDAR BİZİ GÖRMEZDEN GELİYORDU

Daha önce Flash TV'de haber sunucusu olan Mustafa Yenigün, twitter hesabından yaptığı açıklamalarla işin aslının öyle olmadığı yönünde açıklamalarda bulundu ve kanal yönetimini suçladı. Yenigün, ''Flash Tv yayinlarina ara veriyormus. Ismini vermeyen (!) bir yoneticisi de “Baski var, calisanlarimiz zarar gormesin diye vs” bir seyler anlatmaya calismis. Yillarimi verdim o kanala. Yillarca elden maas aldi herkes. Haklarimizi, gelecegimizi gaspettiler. Yanlarina kalmayacak. Siyasi baski ima etmeye calismislar. Yillarca haber merkezini de yonettim orada. Siyasi baski vs yok. Hatta hic bir sey yok. Kanal yokmus gibi davraniyor iktidar. Arada bir kendi iliskilerimizle siyasileri ekrana cikarirdik. Yoneticiler koltuk isitmaktan baska bir ise yaramazdi.'' açıklamalarında bulundu.

İşte Flash TV'nin kamuoyuyla paylaştığı skandal açıklama:

"Flash TV yayınlarına ara veriyor: Suçumuz tarafsızlık…Flash Tv yayın hayatına ara veriyor… Uzun süredir yaşadığımız ve artık çekilmez hale gelen baskılar nedeniyle, bir süre sesimizi kısıyoruz. İktidar sahiplerinin hukuk tanımaz uygulamaları: idari, siyasi ve mali baskılar dayanılmaz hal aldı. Tüm çalışanlarımızın ve iş paydaşlarımızın zarar görmesini önlemek ve 28 yıllık özel televizyonculuk tarihimize gölge düşürmemek için; yayınlarımıza bir süre ara vermek kararımızı kamuoyuna duyururuz. Bağımsız meda en az bağımsız yargı kadar değerlidir. Saygılarımızla."Göktuğ Elektronik tarafından 1992 yılında açılan Flash TV'nin yayını geçtiğimiz aylarda Türksat’a ödemeyi yapamadığı için bir süre kesilmişti. Yayın akışının büyük bölümünü eğlence programlarına ayıran kanal, yayın kesintisinin ardından haber programlarını yayından kaldırma kararı aldığını duyurmuştu. 

Haber Vakti

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@