ABD'den finanse edilen ve sert bir şekilde Millet İttifakı'nın propagandasını yapan FOX TV'nin Ana Haber sunucusu Gülbin Tosun, adeta muhalefet için oy istediği bültende iktidarın politikalarını eleştirdi. 

MUHALEFET İÇİN OY İSTEDİ

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılması ile başlayan 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun kaldırılacağına yönelik tartışmalara değinen Tosun iktidara yüklendi.

"CUMHUR İTTİFAKI SİZDEN OKUMANIZI İSTEMİYOR, ÇALIŞMANIZI İSTEMİYOR"

Bu seçimin kadınlar için hayati öneme sahip olduğunu belirten Tosun şöyle konuştu:

"Neden kadınların seçimi olmalı ve neden daha çok hemcinslerime sesleniyorum onu anlatayım. Son katılımlarda aşırı sağ hale gelen Cumhur İttifakı zihniyeti sizden okumanızı istemiyor, çalışmanızı istemiyor... Bizzat Cumhurbaşkanı kadının görevinin çocuk doğurmak olduğu anlayışını Mehmet ali Çelebi ve eşinin üzerinden yaptığı uyarı ile ortaya koymuştu. Okuma, dolayısıyla çalışma, çocuk yap, evde otur, ayrılabilirsen nafaka da alma, öyle çaresiz kal ki şiddete karşı bile laf edeme... Kadına reva görülen, Türkiye'nin ikinci yüzyılında bu mu oldu şimdi. Hani kadının adı bile AK Parti'den önce yoktu?"