Katar'ın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nı, normal süresi 2-2, uzatma bölümü 3-3 sona eren finalde, Fransa'yı penaltı atışlarıyla yenen Arjantin kazandı. Kupa töreninde yaşanan görüntüler turnuvaya damga vururken, Fatih Altaylı büyük bir hazımsızlık yaşadı.

ALTAYLI: SIÇAYIM BÖYLE FUTBOLA

Hatay'da enkazdan 2 yaşındaki çocuk 79 saat sonra kurtarıldı Hatay'da enkazdan 2 yaşındaki çocuk 79 saat sonra kurtarıldı

Fatih Altaylı, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani tarafından Arjantin'in dünyaca ünlü yıldızı Messi'ye giydirilen kıyafet üzerinden, Katar hakkında çirkin ırkçı ifadelerde bulundu. Altaylı paylaşımında, ''Messi milli forman yerine o acayip katar zımbırtısını ile kupa kaldırıyor. Sıçayım böyle futbola. Katar para ile her şeyi sayın aldı. Rezillik. Utanç. Terbiyesizlik. Saygısızlık.'' ifadelerine yer verdi.

messi dünya kupası

FRANSA SEMPATİSİ ÖFKEYE DÖNDÜ

Altaylı'nın Fransızca eğitim veren Galatasaray Lisesi'nde mezun olduğu ve bu yüzden Fransa'ya sempati duyduğu belirtildi. Fransa'nın kupayı kaybetmesinin ardından sinirlenen Altaylı'nın öfkesini Katar'dan çıkardığı düşünülüyor.

Altaylı'nın Katar'ı hedef alan paylaşımı büyük tepki çekti.