Galatasaray'ın UEFA Avrupa Kupası şampiyonluğunun yıl dönümünde paylaştığı videoda FETÖ firarisi Hakan Şükür ve Arif Erdem'e yer vermemesi sosyal medyada tartışma konusu oldu.

İsveç'ten PKK ve iade talebi açıklaması İsveç'ten PKK ve iade talebi açıklaması

Galatasaray, sosyal medya hesabından UEFA şampiyonluğuna ilişkin bir video paylaştı. Kulübün 17 Mayıs 2000'de namağlup şekilde UEFA Kupası'nı kazanmasının yıl dönümünde paylaşılan videoda, şampiyon kadroda yer alan Hakan Şükür ve Arif Erdem'e yer verilmedi.

Galatasaray'ın yapmış olduğu paylaşımda Hakan Şükür ve Arif Erdem'in olmaması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Tartışmanın sosyal medyada örgütlenmiş bir grup Fetöcü tarafından başlatıldığı iddiası da sosyal medyada yankı uyandırdı.

GALATASARAY AVRUPA DEVLERİNİ DEVİREREK TARİH YAZMIŞTI

1999-2000 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde elenip yoluna UEFA Kupası'nda devam eden Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray, Danimarka'nın Kopenhag kentinde İngiliz devi Arsenal'le oynanan final maçında tarih yazmıştı. Normal süresi ve uzatma bölümü 0-0 biten maçta kupa penaltı atışları sonrası Galatasaray'ın olmuştu.

Sarı kırmızılılar, o yıl Mallorca, Bologna, Borussia Dortmund ve Leeds United gibi zorlu rakiplerini eleyerek, yenilgisiz şampiyon olmuştu.