Manisa pavyonlarında yaşanan çocuk istismarını eski bir garson yaptığı açıklamalarla deşifre etti. Manisa Çocuk Yuvası'nda kalan çocuklara sosyal medya üzerinden ulaşan bir ekip, çocukların güvenini kazandıktan sonra onları maddeye alıştırıyor. Yurttan kaçan kız çocukları, pavyon sahiplerine satılıyor. Özel odalarda tutulan çocuklar, madde kullandırılarak esir hayatı yaşatıldığı iddia edildi.

KAYIP DİDEM'İN ANNESİ KONUŞTU

12 yaşındayken iki kişinin cinsel saldırısına uğradıktan sonra yurda yerleştirilen Didem isimli kızı kayıp olan anne Hümeyra, “Müdür bey bana Manisa’daki sorunun kent içinde ve çevresinde yer alan altmış beşe yakın pavyon/gece kulübü olduğunu, pavyonlar kapatılmadığı sürece Manisa’da sorunların devam edeceğini söyledi” dedi.

Önce uyuşturucuya alıştırılıyorlar

Hale Gönültaş’ın haberine göre garson Cafer, Manisa Çocuk Yuvası’ndan kız çocukları ile yerel halktan bazı kişilerin sosyal medya üzerinden temas kurduğunu söyledi. Çocukların önce uyuşturucu maddeye alıştırıldığını kaydeden Cafer, ifadesinde şunları anlattı:

Selçuk Bayraktar'dan 'Kızılelma' açıklaması Selçuk Bayraktar'dan 'Kızılelma' açıklaması

Kırsaldaki pavyonlarda bir odada...

“Çocukların telefonları alınır. Dışarı ile iletişimleri yoktur. Öyle dik başlılık falan yapamazlar. Zaten halleri de yoktur. Tüm gün uyurlar. Gece çıkarlar masalara. Zaten bilen geliyor. Kaldıkları yer pavyonun yakınındadır. Kırsaldaki pavyonlarda avluda bir odada kalırlar.” 

Pavyonda saklamak için özel odalar...

“Zaten, pavyona bir kadın geldiğinde patronlar ilgili yerlere kadının kimlik bilgilerini verir. Bu zorunluluk. Bunu yapıyorlar. Çocukları çalıştıran pavyonların özel odaları vardır. Olur da baskın olursa diye çocukların geçirilecekleri koridor oluyor. Denetim yapılıyor ama öyle baskın gibi olmaz pek.”