Gençlere evlenin çağrısında bulundu! Erdoğan'a 'İstanbul Sözleşmesi' hatırlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük destek gören evlilik çağrısının ardından, aile kurumuna zarar veren İstanbul Sözleşmesi tekrar gündeme geldi

Gündem 11.01.2020 - 14:12 11.01.2020 - 14:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada, aile kurumunun öneminden bahsederek, Batı tarzı yaşamın medya eliyle gençlere özendirilmesi gerektiğini belirtmişti. Aile kurmunun toplumun en önemli yapısı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin de evde kaldığını söylemiş ve daha erken yaşta evlenilmesinin gerekliliğini anlatmıştı. Aynı zamanda Erdoğan, yüksek nüfusun faydalı olduğunu belirterek, en az 3 çocuk yapılması beklentisini de yinelemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dikkati çektiği bu konulara büyük destek geldi. Aile kurumunun önemine ve gençlerin evlendirilmesine dikkat çeken Erdoğan’a yoğun destek mesajları verilirken, evliliğin içini boşaltan ve şimdiden binlerce mağduriyete neden olan İstanbul Sözleşmesi de anımsatıldı.

Muhafazakar mizah dergisi Misvak, İstanbul Sözleşmesi’nin evlilik kurumunu zedelediğine dikkat çekerek önemli bir çizim paylaştı.

Söz konusu çizimde Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlere evlenmeyi tavsiye ederken, İstanbul Sözleşmesi’nin tehlikesi hatırlatılıyor.

Misvak’ın karikatürü şu şekilde:

Yorumlar