12 yıl sonra kızlarını cezaevinde gördü! Kızları annelerini suçladı...

Beş çocuğu ve bir torunu Adnan Oktar operasyonunda tutuklanan Semin Babuna, 12 yıl sonra kızlarıyla cezaevinde görüştü.

12 yıl sonra kızlarını cezaevinde gördü! Kızları annelerini suçladı...
Adnan Oktar ve grubuna yönelik geçtiğimiz ay düzenlenen operasyonda Oktar ve 167 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında Prof. Dr. Cevat Babuna ile Semin Babuna'nın beş çocuğu ve bir torunu da vardı. 25 yıldır çocuklarını ve torununu Oktar'ın elinden kurtarmak için mücadele ettiğini söyleyen Semin Babuna, iki kızını 12 yıl sonra ilk kez cezaevi ziyareti sırasında gördü.

"Evlatlarımla yıllar sonra kucaklaştım" diyen Semin Babuna, kızlarının kendisine, "Anne bu işi sen yaptın, bizi sen şikâyet edip içeri attırdın" dediklerini, kendisinin ise "Sadece başınızdaki adamdan şikâyetçi oldum" dediğini aktardı.

Cezaevinde görüştüğü iki kızına itirafçı olmalarını söylediğini aktaran Semin Babuna, "Şu an için sadece iki evladım benimle görüşmeyi kabul etti. Bu bile benim için büyük bir mutluluk. Evlatlarımla yıllar sonra kucaklaştım. Karşılıklı oturdum, ellerini sıkabildim. Hatta ‘Gel bakalım, elimi öp' diyebildim. Yol yakınken itirafçı olmalarını söyledim. Bu adamın (Adnan Oktar) aslında nasıl bir pislik olduğunu kendilerine anlattım, fakat kabul etmiyorlar. Tüm bunların iftira olduğunu söylüyorlar. Adnan Oktar'ın yaptığı sapkınlıkları aktardım ama hiçbirini kendilerine kabul ettiremedim. Bana, ‘Anne bu işi sen yaptın. Bizi sen şikâyet edip içeri attırdın' diyorlar. Ben de ‘Kızım ben sizden şikâyetçi olmadım, sadece başınızdaki adamdan şikâyetçi oldum' dedim. Sürekli ‘Şikâyetinizi geri çekin' diyorlar. Aslında görüştüğüm iki kızım da, her şeyin çok farkında. Bunları hissedebildim ama kabullenmeleri zaman alacak. Tek temennim, çok geçmeden diğer çocuklarımla da görüşebilmek" diye konuştu.

'ADAM İÇERİ GİRDİ HÂLÂ KURTULAMADIK'

Adnan Oktar'ı Yunan mitolojisinin kötü yılanı Hydra'ya benzeten Semin Babuna, şöyle devam etti: "En büyük korkum bu adamın, dışarıdaki adamlarının çocuklarıma müdahalesinin devam etmesi. Çünkü bu adamı çok iyi tanıyorum. Masallardaki dokuz başlı canavar gibi. Yaptığı tek şey kötülük. Tam bütün başlarını kestim derken yeni bir baş çıkıyor. Aklı sadece kötülüklere çalışıyor. Bu nedenle şu an için en büyük şükür sebebim, çocuklarımın bu adamla aynı çatı altında olmaması. Adam içeri girdi ama hâlâ kurtulamadık."
Semin Babuna, "Adnan Oktar örgütündeki Tarkan Yavaş, Cihat Gündoğdu, Uğur Örmen, Metin Güçyetmez ve Seral Köprülü gibi bazı firariler henüz yakalanmadı. Bu kişiler, tutuklu olanlara avukat gönderiyorlar. Bunun yanı sıra hesaplarına da para yatırmışlar. Birinci derece yakınları olduğum için evlatlarıma kimin para gönderdiği ve hesaplarında ne kadar para olduğunu öğrenebildim. Tespit ettiğim tüm isimler hakkında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü'ne şikayette bulundum. Çocuklarım için elimden geldiğince her şeyi sonuna kadar yapacağım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5