banner30

banner29

Açık Açık Tehdit Ediyorlar! Rubin'den Skandal Tweet

Irak'ın işgal yönetiminde yer alan eski Pentagon danışmanı Michael Rubin, gözünü Türkiye'ye dikti. Türkiye'de darbe çığırtkanlığı yapan, Türkiye kan gölüne dönecek diyen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast yapılacağını söyleyen Türkiye düşmanı Rubin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'sonun geldi' diyerek tehdit etti ve referandumda 'hayır' oyu istedi.

Gündem 23.03.2017, 20:07 23.03.2017, 20:07
Açık Açık Tehdit Ediyorlar! Rubin'den Skandal Tweet
15 Temmuz'dan önce darbe çığırtkanlığı yapan ve Türkiye kan gölüne dönecek diyen eski ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) danışmanı Michael Rubin, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast yapılacağını söylerek büyük tepki toplamıştı.

Bağdat'ın düşmesinin ardından 2003-2004 yıllarında Irak'ın işgal yönetiminde yer alan Rubin, uzun bir süredir her fırsatta Türkiye'ye saldırıyor. Düşmanca tavrına devam eden Rubin, Twitter hesabı üzerinden Türkçe olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "sonun geldi" diyerek tehdit etti ve referandumdan hayır oyu çıkmasını istedi.AYLAR ÖNCESİNDEN DARBE ÇIĞIRTKANLIĞINA BAŞLAMIŞTI

Hain 15 Temmuz darbe girişiminin çığırtkanlığına aylar öncesinden başlayan Rubin, darbenin başarsız olmasının ardından da darbeci hainlere sahip çıkmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I SUİKASTLE TEHDİT ETTİ

Geçtiğimiz aylarda basına verdiği bir demeçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast yapılacağını iddia eden Rubin, büyük tepki toplamıştı. Tehditlerini bununla da sınırlandırmayan Rubin, "Türkiye kan gölüne dönecek" demişti.

IRAK'IN İŞGAL YÖNETİMİNDE YER ALMIŞTI

Bağdat'ın düşmesinin ardından 2003 ve 2004 yıllarında Irak'ta kurulan işgalci koalisyon yönetiminde de görev alan Rubin, Türkiye, Irak ve İran hakkında Washington Post, NYT ve WSJ gibi ABD'li ünlü gazetelerde yazılar yayınlıyor.

GÖZÜNÜ TÜRKİYEYE DİKTİ

Irak'ta kurulan işgal hükümetinde yer alan Rubin'in referandumda hayır çıkması için sarfettiği yoğun çaba kafalarda soru işareti oluşturdu. Referandumda Hayır çıkmasının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sonu olacağını değerlendiren Rubin'in bu sözleri, Irak'tan sonra Türkiye'de de bir işgal yönetiminin başına geçmek için heveslendiğini gözler önüne serdi.

STAR
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?