Ahed Tamimi'nin resmi ayrım duvarında

17 yaşındaki Filistinli direnişçi Ahed Tamimi’nin hapishaneden çıkmasına günler kala, Bethlehem’de ayrım duvarının üstüne genç kızın her yerden görülebilecek büyük bir resmi çizildi.

Ahed Tamimi'nin resmi ayrım duvarında
Adı bilinmeyen bir sanatçı Filistin direnişinin sembol isimlerinden biri haline gelen Ahed Tamimi'nin Bethlehem'deki İsrail ayrım duvarının üstüne çizdi. Babası ise sekiz aydır haksız bir hapis cezasının önümüzdeki Pazar günü biteceğine inanıyor.

Basın organlarında Tamimi'in resmini çizen sanatçının Filistinli bir sanatçı olduğunu aktarırken, bazı medya organları ise resmi çizenin İtalyan sokak sanatçısı Agostino Chirwin olduğunu dile getiriliyor.

'Jorit Agoch' olarak da bilinen İtalyan sanatçının eylemciler, politikacılar ve diğer benzeri kişilerin gerçeğe en yakın duvar resimlerini yaptığı herkes tarafından biliniyor.

13 adım uzunluğundaki duvar resmini çizen Chirwin başına siyah bir bez sararak kimliğini gizlemeye çalışıyor.

HUKUK YA DA SİYASET BİLİMİ OKUMAK İSTİYOR

Halk Direniş Komitesi'nden eylemci Ahmed Arabi ise duvar resminin Tamimi'nin serbest kalışını kutlamaların bir parçası olarak hazırlandığını belirtti.

Mısır gazetesi Al Ahram Gate'e konuşan 17 yaşındaki Tamimi, hapishanede çalışarak lise diplomasını almaya hak kazandığını, halen hukuk ya da siyasal bilimler fakültelerine giriş için hazırlandığını söyledi.

Bethlehem sokakları, Nabi Saleh, Batı Şeria ve işgal altındaki Filistin hep birlikte, pazar günü çıkacağı beklenen Tamimi'ye hoşgeldin demeye hazırlanıyor.,
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5