banner29

Ahmet Hakan'dan 'Andımız' çıkışı: Fazlasıyla Kuzey Kore buluyorum

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, yeniden geri getirilmesi talep edilen 'Andımız' ile ilgili olarak "Her sabah okullarımızda minicik çocukları hazır ola geçirip yeminler ettirilmesini, antlar içirilmesini falan fazlasıyla Kuzey Kore buluyorum" dedi.

Gündem 07.09.2018, 16:40 07.09.2018, 16:40
Ahmet Hakan'dan 'Andımız' çıkışı: Fazlasıyla Kuzey Kore buluyorum
Ahmet Hakan, "Zıkkımın kökünü mü yiyeceğiz ne yiyeceğiz?" başlığıyla yayımlanan yazısında biraz geç de olsa Mustafa Kemal Atatürk'ün değerini anladığını söyledi.
Cumhuriyet'i yürekten desteklediğini belirten Hakan, şunları kaydetti:

"Millet bilincine sahip olmamız gerektiğine inanıyorum. Atatürk'ün yüz yıl önceden yüz yıl sonrayı görebildiğinin farkındayım. Özgürlükçü laikliğin önemini kavramış durumdayım. Kısacası kurucu değerlerimizle tam bir mutabakat içindeyim. Fakat bütün bunlara rağmen, her sabah okullarımızda minicik çocukları hazır ola geçirip yeminler ettirilmesini, antlar içirilmesini falan fazlasıyla Kuzey Kore buluyorum. Ettirilen bu yeminin, içirilen bu andın Atatürk'e de kurucu değerlerimize de hiçbir fayda sağlamadığını, sağlamayacağını düşünüyorum. Darılmaca, gücenmece, kızmaca falan yok. Samimiyetle ne düşünüyorsam onu yazdım vallaha."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?