AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan bedelli askerlik açıklaması

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, bedelli askerlikte temel eğitimin 21 gün olarak konuşulduğunu, herhangi bir değişiklik düşünmediklerini söyledi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan bedelli askerlik açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ettiği sırada, parti genel merkezinde gazetecilere açıklama yaptı.

AK Parti'den bedelli askerlik için yeni teklif
21 günde değişiklik öngörülmüyor, 38 üst yaş sınırını kaldırdık

AK Parti Sözcüsü Ünal, bedelli askerlikte temel eğitimin 21 gün olarak konuşulduğunu ve bu sürede herhangi bir değişiklik düşünmediklerini söyledi. Yurt dışı için 38 olan üst yaş sınırını ise kaldırdıklarını belirtti.

Buna göre, 15 bin lira bedelle alt sınır olan 25 yaş şartını taşıyan her birey, 21 gün askerlik yaparak bedelli düzenlemesinden yararlanabilecek.

Özil'in tepkisi yerinde ve haklı bir tepki

Ünal, Mesut Özil'in ırkçı ve ayrımcı saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakmasıyla ilgili de "Mesut Özil'in tepkisi son derece yerinde ve haklı bir tepki." dedi.

Siyasilerden Mesut Özil'e destek
Mesut Özil Almanya Milli Takımı'nı bıraktı
Mesut Özil, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, 2009'dan bu yana 92 kez formasını giydiği ve 23 gol attığı Almanya Milli Futbol Takımı'ndaki kariyerini noktaladığını duyurmuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5