AK Partili ve MHP'li belediyelere yakışmıyor!

Türkiye bir yandan uluslararası şer odaklarının finans operasyonlarına karşı hükümetin açıkladığı ‘tasarruf’ tedbirleriyle direnmeye çalışırken öte yandan kamu kuruluşu niteliğindeki belediyeler ellerindeki imkanları har vurup harman savurmaya devam ediyor.

AK Partili ve MHP'li belediyelere yakışmıyor!
Belediyelerde her başkan, koltuğa oturduğunda bir önceki yönetimden ‘enkaz devraldıkları’ edebiyatı yaparken, kısa süre sonra yeni yönetim de ‘lale devri’ uygulamalarından bir türlü vazgeçemiyor.

Yüzbinlerce şehit vererek kazanılan ulusal bağımsızlık mücadelesinin şerefli safhalarından sonuncusu olan 30 Ağustos 1922’deki Büyük Taarruz’un yıl dönümünde kutlanan Zafer Bayramı da, belediyeler için kaynakları savurma vesilesine dönüşmüş durumda olduğu izlenimine yer veren görüntüler oluştu.

İşin daha acı tarafı ise dinilik ve millilik davasındaki AK Partili ve MHP’li belediyelerden bazılarının bu yarışa katılması oldu. Örnek vermek gerekirse kutlama ve anmanın dışında ‘eğlence’ye döndürdükleri 30 Ağustos için AK Partili İzmir – Menderes Belediyesi Şarkıcı Murat Boz’u, MHP’li Mersin Belediyesi de Şarkıcı ve Dansöz Hadise’yi sahneye çıkararak şehitlerin kemiklerini sızlattılar.

Bazı AK Partili ve MHP’li belediyeler son dönemde milli duyguları geliştirmek yerine milyon dolarları pop sanatçılarına dökerken, bir şaşırtıcı gelişme ise, bu işlerin asıl beklendiği CHP’li belediyelerde yaşanıyor. Daha öncekini uygulamalarla hep tepki çeken CHP'de ise bazı belediyeleri daha mütevazi programlara imza atmaya çalılan bazı CHP’li belediyeler, en azından yerel sanatçılarla bu etkinlikleri gerçekleştirerek büyük tepki çekmemeye çalışıyor.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5