banner30

banner29

Balıkesir'de 15 Temmuz hazırlığı: Meydana tank yerleştirildi

Tank, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" öncesi Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, belediye meclis üyeleri ve AKP'lilerin katıldığı törenle parktaki yerini aldı.

Gündem 08.07.2018, 15:49 08.07.2018, 15:49
Balıkesir'de 15 Temmuz hazırlığı: Meydana tank yerleştirildi
Balıkesir'in Sındırgı ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi Parkı'na, darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle Kara Kuvvetleri Komutanlığından hibe edilen tank yerleştirildi.

Konya'daki bir askeri birlikten getirilen tank, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" öncesi Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, belediye meclis üyeleri ve AKP'lilerin katıldığı törenle parktaki yerini aldı.

Belediye Başkanı Yavaş, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesinin Türk milletince unutulmayacağını söyledi.

Yavaş, bu milletin bir darbe girişimini engellediğini anlatarak "Şehitler verdik. 2 binin üzerinde vatandaşımız da gazi oldu." dedi. O günün unutulmaması için ilçede 15 Temmuz Parkı inşa ettiklerini söyleyen Yavaş, şöyle devam etti:

"Unutulmaması gereken bir olay. Tankların arabaları, insanları ezdiği bir gecede ellerinde Türk bayrağından hariç hiçbir şeyi olmayan insanlarımız, bir tanka karşı dik duruşunu gösterdi. Böyle bir hadiseyi plastikten veya başka bir maddeden bir figürle değil de bire bir aynı tankla anlatmak istedik. Kara Kuvvetleri Komutanlığına başvuruda bulunup tank istedik. Uzun uğraşlar sonucunda bu tankı elde ettik."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?