banner5

banner29

Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun 'Tek Adam' Sözlerine Cevap Verdi

Başbakan Yıldırım, Düzce'de halka hitap etti. Başbakan Yıldırım, 'Cahillikleri ortaya çıkınca çevir kazı yanmasın. Şimdi diyor ki, ben onu onu söylemek istemedim. Peki nasıl? Efendim bir partiden Cumhurbaşkanı seçildi bir partiden. Meclis'teki çoğunluk da başka partiden olursa o zaman ne olacak? Öbürü tutmayınca şimdi buraya döndü. Hani sen değil miydin tek adam olacak diye. Meclis ile Cumhurbaşkanı ikisi birbirini denetliyor. Birisi yasama, denetleme yapıyor, öbürü de ülkeyi yönetiyor. Efendim, bunlar anlaşamazsa ne olacak? Bunların hepsi düşünüldü, siz orada burada zaman kaybederken, kürsüleri işgal ederken, onu bunu taciz ederken biz bunların hepsini hesap ettik' dedi.

Gündem 10.03.2017, 21:32 10.03.2017, 21:32
Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun 'Tek Adam' Sözlerine Cevap Verdi
Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle;


ANAYASA KİTAPÇIĞI FIRLATILDI FAİZ YÜZDE 7500'E YÜKSELDİ


Bu anlaşmazlıklar o kadar ileri gidiyor ki, iki bakan birbiriyle kavga bile ediyor. Hatırlayın 2001'de Cumhurbaşkanı, Başbakan'a anayasa kitapçığı fırlattı, o da ona hakaret etti. Bedelini millet ödedi. 21 Şubat'ta, kışın ortasında saban bir uyandık millet yarı yarıya fakirleşmiş, borcun iki kat artmış. Merkez Bankası kasasından bir gecede 7 milyar dolar uçup gitmiş. Faizler yüzde 7500'i bulmuş. Ülkemiz muz cumhuriyetine dönmüş. Bu acı tecrübeleri birlikte yaşadık. 1950 tek parti döneminde rahmetli Bayar, Menderes ve arkadaşları kurduğu siyasi hareketle sona erdi. Türkiye'de her 5 yılda bir seçim olsaydı şu an 19. hükümet işbaşında olacaktı.


BİZ MİLLETTEN BAŞKA KİMSE BİZE MUHTIRA VEREMEZ DEDİK


Vesayet bloğu, darbeler, tehditler, kumpaslar almış başını gitmiş. Yıllar sonra milletin sinesinden AK Parti çıktı, onun kurucu genel başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Size Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim sevgili Düzceliler. Unutmayın bizimle de uğraştılar. Hatırlayın genel başkanımız, partimizin kurucusu, milletin adamını milletvekili yapmadılar, yasakladılar. Bu da yetmedi, daha sonra ne yaptılar? Siyasi yasak getirdiler. 2007'ye geldik muhtıra verdiler. "Siz Cumhurbaşkanı seçemezsiniz" dediler, ülkenin önünü tıkadılar. Biz ancak muhtırayı milletten alırız, milletten başka kimse bize muhtıra veremez, dedik. O muhtırayı aynen iade ettik.


DÜZCE PLAKASINDAKİ GİBİ YÜZDE 81 EVET OYUNA HAZIR MI?


Bu sefer siz misiniz bize Cumhurbaşkanı seçtirmeyen, o zaman millete gideriz, dedik. Ve millet referandumda evet verdi. Düzce yüzde 79 evet verdi. Ama şimdi en az plakanız kadar evet istiyorum. Hazır mı Düzce? 81 var mısınız? 81 ilin toplamını Düzce'de evet oylarıyla Ankara'ya taşımaya hazır mısınız? Allah sizlerden razı olsun. Zaten değerli Düzceliler sistemin bozukluğu buradan belli ediyor. Milletin meclise yolladığı vekiller Cumhurbaşkanı seçemiyor. Ama millet doğrudan sandığa gidiyor, Cumhurbaşkanını seçiyor.HER GENÇ ULUBATLI HASAN HER KADIN NENE HATUN OLDU


Altın vuruşlarını kendilerince 15 Temmuz'da vurmak istediler. Ama bu millet tankların, mermilerni, uçakların önüne göğsünü siper ederek alçaklara dünyayı dar ediyor. Halkın ve hakkın gücü tankın gücünü alaşağı ediyor. demokrasinin zincire vurulmak istendiği o gün her gencimiz birer Ulubatlı Hasan oldu, her kadınımız birer Nene Hatun oldu. İnsanımız tarihten aldığı miras ve sorumlulukla ülkesini savundu, teröristlere boyun eğmediniz. Vatanın, CumhurbaşkanınIN, demokrasinin yanında durarak meydanları doldurdunuz. Şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Çanakkale'deki ecdadı selamlayarak şehadet şerbetini içtiniz.


KUTUPLAŞMA YERİNE KUCAKLAŞMA, ÇATIŞMA YERİNE ÇALIŞMA


İşte gençlik. Bu gençliği siyasete çok gören Kılıçdaroğlu dinle, dinle! Demek ki birileri darbelerden nemalanıyor. Demek ki bu sistemin bir yanlışı var. O yanlış da yetkinin doğrudan milletten alınmaması. Şimdi yaptığımız bu değişiklikle beraber temsil sorunlarını, siyasi tıkanıklıklarını artık geride bırakacağız. Yeni Anayasa 79 milyonu kucaklayan, kutuplaşma yerine kucaklaşmayı öngören, çatışma yerine birlikte çalışmayı sağlayan bir anayasa olacak. İstiyoruz ki, Düzceliler artık hep baharı yaşayalım. Çocuklarımız, gençlerimiz umut dolu yarınların inşa edildiği bir ülkede yaşasın. Onun için bu sistemde Türkiye, milletin istikametinde ilerlemeye devam edecek. Düzce bu kutlu yolculukta birlikte yürümeye var mısın?


ARTIK AYAK OYUNLARI YOK! BAKAN PAZARLIKLARI YOK


Artık yetki doğrudan millete geçiyor. Vekillerden alınıyor asıllara veriliyor. Vatandaş milletvekilleri seçimleriyle, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini aynı gün yapıyor. Önünüze iki tane sandık geliyor. Birinci sandığa vekillerin oyunu atıyorsunuz, ikinci sandığa da Cumhurbaşkanı'nın. Böylece sandıklar açılıyor, memleketi kim idarece edecek belli oluyor. Efendim biz Ankara'ya seçip gönderiyoruz, Ankara'da Cumhurbaşkanı görevi kime, hangi partiye verecek? Kurulan hükümet onaylanacak mı? Bakan pazarlıkları, çeşitli ayak oyunları artık geride kalıyor. İlk günden hükümeti de kuruyorsunuz, güvenoyunu da veriyorsunuz. 5 yıl kulağınız rahat. Zırt pırt seçim yok. Zaman israfı yok, para israfı yok. İşimize gücümüze bakacağız. Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri doğrudan halktan aldığı yetkilerle belirlenmiş oluyor.ASLINDA KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA TEŞEKKÜR ETMEK LAZIM


Meclis kanunları çıkaracak, Cumhurbaşkanını denetleyecek. Cumhurbaşkanı hakkında soruşturma yapabilecek. Genel görüşme yapabilecek, yazılı soru sorulabilecek. Efendim Meclis'in etkinliği kayboluyormuş! Hepsi yalan dolan. Şimdi Kılıçdaroğlu çıktı, biz meydan meydan dolanıyoruz. Kılıçdaroğlu öyle bir laf etti ki, bizim anlatamadığımız işi bir dakikada anlattı. Siz diyor, bu sistemi getiriyorsunuz da, Cumhurbaşkanı başka partiden Başbakan başka partiden olursa, bunlar geçinemezse ne olacak diyor. Hayyalelsela! Biz de bunu anlatmaya çalışıyoruz Kemal Bey! Bizim anlatamadığımızı en güzel sen anlattın. Aslında sana teşekkür etmek lazım. Ama yardımcısı dedi ki, Kemal Bey aslında tersinden okudu dedi. Bu da doğru. Bunlar zaten herşeyi tersinden okur. Eller aya, bunlar yaya.


SİZ ONU BUNU TACİZ EDERKEN BİZ BUNLARI ÇALIŞTIK


Cahillikleri ortaya çıkınca çevir kazı yanmasın. Şimdi diyor ki, ben onu onu söylemek istemedim. Peki nasıl? Efendim bir partiden Cumhurbaşkanı seçildi bir partiden. Meclis'teki çoğunluk da başka partiden olursa o zaman ne olacak? Öbürü tutmayınca şimdi buraya döndü. Hani sen değil miydin tek adam olacak diye. Meclis ile Cumhurbaşkanı ikisi birbirini denetliyor. Birisi yasama, denetleme yapıyor, öbürü de ülkeyi yönetiyor. Efendim, bunlar anlaşamazsa ne olacak? Bunların hepsi düşünüldü, siz orada burada zaman kaybederken, kürsüleri işgal ederken, onu bunu taciz ederken biz bunların hepsini hesap ettik. Meclis, Cumhurbaşkanı her iki kurumun da seçime götürme yetkisi var. Ama bir şartla. Meclis seçim kararı alırsa kendileri de gidiyor, Cumhurbaşkanını da götürüyor. Cumhurbaşkanı karar alırsa Meclis de gidiyor, kendi de gidiyor. Giderlerse hep beraber, dururlarsa hep beraber.

BUNLAR MARMARAY'A, AVRASYA'YA DA KARŞIYDILAR


Düzce'nin saygıdeğer güzel insanları. Bunlar herşeye karşı, biliyorsunuz. Yani Marmaray'ı yaparsın, Avrasya Tüneli'ni yaparsın, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaparsın, Hızlı tren yaparsın bunlar hepsine karşı. Çarşı herşeye karşı diyorlar ya, bunlar onları da geçti. Yeni anayasada yargı tarafsız olsun diyoruz, Kılıçdaroğlu buna da karşı. Meğerse Kılıçdaroğlu, anayasa değişikliği metnini okumamış. Doayısıyla artık bunu mazur görüyoruz, daha fazla da Kılıçdaroğlu ile vaktimizi doldurmayalım, işimize bakalım. Geçen sefer hangi sandıkta oy kullandığını unutmuştu Kılıçdaroğlu.


KANDİL'İ DE BAŞLARINA YIKACAĞIZ TAŞERONLARINI DA


Bir de HDP var. Bunlar bölücü. Bunlar Kandil'in taşeronu. O Kandil'i de başlarına yıkacağız, taşeronlara da gereğini yapacağız. Kimse bu büyük ülkeyi bölmeye, parçalamaya, kardeşliğimizi bozmaya gücü yetemez. Türk, Laz, Gürcü, Çerkez, Alevi, Sünni, ayyıldızlı bayrak bizim. Düzce Meydanı'ndan söz veriyorum. Ülkenin doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi her tarafı, 780 bin kilometre karenin her karış toprağı bizimdir, biriz, beraberiz, biz birlikte Türkiye'yiz. 16 Nisan 'evet' oylarınızla yeni Anayasa'yı yürürlüğe sokacağız ve ülkemizi bölmeye çalışan PKK, FETÖ, DEAŞ ve bilumum örgütlerinin de defterini düreceğiz. Kimse bu ülkeyi bölmeye asla ve asla cesaret edemeyecek.DÜZCE AK PARTİ İKTİDARIYLA YARALARINI SARDI

Düzce iki deprem yaşadı. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Düzce yaralarını sarmasının hemen ardından AK Parti iktidarıyla tanıştı. Toplam 14 yıl içerisinde Düzce'ye 8 milyar liralık yatırım ve destek yaptık. Helali hoş olsun. Düzce'ye 14 fakülteli 30 bin öğrencinin öğrenim gördüğü bir üniversite kurduk. 919 derslik yaparak geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine verdik. 300 milyonun üzerine kaynak kullandık. Düzce'ye toplam 4 hastane kazandırdık. Sağlık yatırımlarımızın tutarı 60 milyonu geçti. Düzce'ye 74 kilometre bölünmüş yol yapıldı. Düzce'de ulaşıma toplam 3 milyar kaynak harcadık. Bir müjdem de Yığılcalılara. Yığılca'ya 3 viyadük yapacağız, yolu bitireceğiz. 1983 yılında parke işi yapıyordum. Yığılca'dan kasnak satın alırdım. Yığılca benim için çok özeldir. O güzel insanlarla ahbap oldum. Buradan bütün Yığılcalılara selam gönderiyorum.

DÜZCE'YE YAPACAĞIMIZ DAHA BİTMEDİ YENİ BİR STAT GELİYOR

Düzce'ye yakışan bir stadyum yapacağız. Biz laf değil iş yapacağız.


STAR

Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
ABD seçimlerinde sizce hile var mı?
ABD seçimlerinde sizce hile var mı?
Namaz Vakti 25 Kasım 2020
İmsak 06:26
Güneş 07:56
Öğle 12:56
İkindi 15:24
Akşam 17:46
Yatsı 19:10
Günün Karikatürü Tümü
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Fenerbahçe 9 20
3. Galatasaray 9 17
4. Gaziantep FK 9 14
5. Karagümrük 9 13
6. Başakşehir 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Rizespor 8 12
10. Kasımpaşa 9 12
11. Hatayspor 7 12
12. Göztepe 8 11
13. Malatyaspor 8 11
14. Sivasspor 8 9
15. Trabzonspor 9 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 8 7
19. Gençlerbirliği 8 5
20. Denizlispor 8 5
21. Ankaragücü 7 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. Ankara Keçiörengücü 10 18
4. Tuzlaspor 9 18
5. İstanbulspor 9 17
6. Samsunspor 10 17
7. Giresunspor 9 15
8. Bursaspor 10 14
9. Balıkesirspor 10 14
10. Altay 8 13
11. Akhisar Bld.Spor 10 13
12. Adanaspor 9 12
13. Ümraniye 10 10
14. Bandırmaspor 10 8
15. Boluspor 10 7
16. Menemen Belediyespor 8 6
17. Ankaraspor 9 5
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Tottenham 9 20
2. Liverpool 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 8 16
6. Everton 9 16
7. Aston Villa 8 15
8. West Ham 9 14
9. M. United 8 13
10. Crystal Palace 9 13
11. Arsenal 9 13
12. Wolverhampton 8 13
13. Man City 8 12
14. Leeds United 9 11
15. Newcastle 9 11
16. Brighton 9 9
17. Burnley 8 5
18. Fulham 9 4
19. West Bromwich 9 3
20. Sheffield United 9 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 8 20
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 9 17
5. Cádiz 10 14
6. Granada 9 14
7. Sevilla 8 13
8. Valencia 10 12
9. Elche 8 12
10. Getafe 9 12
11. Real Betis 9 12
12. Barcelona 8 11
13. Osasuna 9 11
14. Deportivo Alaves 10 10
15. Eibar 10 10
16. Athletic Bilbao 8 9
17. Real Valladolid 10 9
18. Levante 9 7
19. Huesca 10 7
20. Celta de Vigo 10 7