banner29

Başörtü yasağını 'Kırmızı Başörtü' ile protesto eden sosyalist!

Bülent Denizin hazırlayıp sunduğu Abdurrahman Dilipak'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin sevilen programı Derin Gerçekler'e bu hafta sosyalist kimliğiyle tanınan Şanar Yurdatapan misafir olarak katıldı. Bir dönem 'kırmızı başörtü' ile gündeme gelen Yurdatapan o günleri çarpıcı bir dille ifade etti.

Gündem 19.09.2018, 11:51 19.09.2018, 11:51
Başörtü yasağını 'Kırmızı Başörtü' ile protesto eden sosyalist!
Her Pazartesi saat 20:30'da Akit TV ekranlarında yer alan Derin Gerçekler bu hafta da gündem oluşturmaya devam etti.

FİKİRLER AYRI MÜCADELE BİR

Usta yazar Abdurrahman Dilipak ile birlikte yıllarca kişisel hak ve özgürlükler konusunda birlikte hareket eden ve sosyalist kimliğiyle tanınan Şanar Yurdatapan, 'İnanca saygı ve ifade özgürlüğüne saygı duyulması gerekli. Dilipak'la birlikte hareket ederken bana 'Ne işin var o yobazla' gibi ifadeler kullandılar. Biz Dilipak'la ayrı dünyaların insanıydık. 100 konuda konuşsak 95'inde anlaşamayız. Ama biz 'ifade ve inanç özgürlüğü' çatısı altında bir araya geldik.'' dedi.

KIRMIZI BAŞÖRTÜ TAKARAK PROTESTO ETTİ

Askeri mahkemede yargılanan Dilipak'ı yalnız bırakmamak için mahkemeye giden Yurdatapan, ''İlk duruşmada Dilipak'ın başörtülü eşi ve avukatı mahkemeye alınmayınca bir sonraki duruşma için Dilipak'ın eşinden başörtü rica ettim. Sonraki duruşmada Asiye hanım bana kırmızı bir başörtü hediye etti. Başörtüyü taktım ve alabora oldu içerisi. Bir albay geldi ve ona 'erkeklerin başörtüsü takmamasıyla ilgili bir kural var mı?' diye sordum. 'Bilmiyorum' dedi. Kanunsuz bir uygulamaydı. Hayatımda yaptığım en önemli kavgalardan biriydi.'' dedi.

Haber Vakti-Özel

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?