Benin 1,600,000 ton mısır üretimiyle rekora ulaştı

Benin 1,600,000 ton mısır üretimiyle rekora ulaştı
Gaston Dossouhoui, açıklamasında yakın geçmişte iç piyasalarda tarımsalürünlerin göreceli olarak anormal bir durumunu görmediklerini söyledi.

Tarım Bakanı'na göre, Benin'deki tahıl üretimi, üretim maddelerinin mevcudiyeti nedeniyle büyük ölçüde artmıştır. Meslektaşı Serge Ahissou tarafından sanayi ve ticarette yapılan açıklamalardan sonra, tüm mevsimlerin iyi geçtiğini ve üretimlerin başarılı olduğunu ekledi. Bu yıl yapılan kampanyayla 1,600,000 ton ile tüketebileceklerinden daha fazla üretimin gerçekleştiğinive bu üretimin güven verdiğini belirtti.

Ticaret Bakanı Gaston Dossouhoui, tarımdaki meslektaşlarıyla aynı fikirde olduğunu ve bu gıda ürünlerinin Benin sınırlarının ötesine, özellikle de mısırın satışını teşvik edeceğini söyledi. Var olan miktarın standartlarını aştığını ve Benin'in teşvik edilmesi gerektiği konusunda ısrar etti.

İki bakan tarafından imzalanan ortak bir tebliğde, kamu güvenlik güçleri, gümrük memurları ve diğer kontrol organlarından, mısırın çıkışını kolaylaştırmaları istenmiştir.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5