banner30

banner29

Binali Yıldırım: Asgari Ücrette, En İyi Şartlarda Ne Gerekiyorsa Mutabakata Varılacak

Başbakan, asgari ücretle ilgili,hükümetin çalışanlara enflasyonun altında bir ücret vermediğini, bugün de ülkenin şartlarını dikkate alarak en uygun ücretin belirleneceğini söyledi

Gündem 18.12.2017, 13:51 18.12.2017, 13:51
Binali Yıldırım: Asgari Ücrette, En İyi Şartlarda Ne Gerekiyorsa Mutabakata VarılacakBaşbakan Binali Yıldırım, Bangladeş ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Bangladeş'in, 2017 yılında Asya-Pasifik bölgesinin en hızlı büyüyen ekonomisi olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım, "25 Ağustostan itibaren Mynmar'da bulunan Rohingyalı Müslümanların binlercesi Bangladeş'e sığındı. Bangladeş hükümetinin Rohingyalı Müslümanlara yaptığı yardımlar unutmayacaktır. Biz de bu kardeşlerimize yardımlarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Uyum yasalarıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Başbakan, "Bütçe görüşmelerinden sonra bu uyum çalışmalarıyla ilgili çalışmalar hız kazanacaktır. Tabi diğer partilerin görüşleri de önemli, onlara da dikkat edeceğiz." şeklinde konuştu.

"Hükümetimiz çalışanlara enflasyonun altında bir ücret vermemiştir"

Asgari ücretle ilgili Türk-İş tarafından 1893 lira talep edilmesini değerlendiren Yıldırım, "Asgari ücretle ilgili Türk-İş teklifini sundu. Müzakereler yapılacak, en iyi şartlarda ne gerekiyorsa mutabakata varılacak. Hükümetimiz çalışanlara enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu kez de aynı şekilde makul olan ülkenin şartlarını dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandırılacaktır" diye konuştu.

"Taşeronların daimi kadroya alınmasıyla ilgili çalışma tamamlanma aşamasına geldi"

50 bin KİT personelinin durumuna ilişkin soruyu yanıtlayan Başbakan şunları söyledi: "Taşeronların daimi kadroya alınmasıyla ilgili çalışma tamamlanma aşamasına geldi. İçeriğine ilişkin açıklama yapmış değiliz. Birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacak. Söylenenlere itibar etmeyin."

TRT HABERYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?