Bir yanda Uri Ariel! Bir yanda Ebru Özkan!

Siyonist İsrail rejimi Mescid-i Aksa' nın izzetine halel getirecek eylemlerine devam ediyor. Tarım bakanı Uri Ariel iki buçuk yıl sonra Mescid-i Aksa'ya girerek kirleten ilk siyonist bakan oldu.

Bir yanda Uri Ariel! Bir yanda Ebru Özkan!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun milletvekillerine Mescid-i Aksa'ya girmelerine dair izin vermesinin ardından İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel'in bu sabah Mescid-i Aksa'ya giriş yaptığı gözlemlendi.


Ariel, Netanyahu'nun izni üzerine iki buçuk yıl sonra Harem-i Şerif'in avlusuna giren ilk İsrailli bakan oldu.Ebru Özkan ise; mahkemeye elleri kelepçeli ayakları zincirlenerek prangalı olarak getirildi.Müslümanların kutsal mekanı olan Harem-i Şerif’te İsrail tarım bakanı elini kolunu sallayarak gezerken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Ebru Özkan elleri kelepçeli, ayaklı zincirlenerek prangaya vuruldu ve mahkemeye böyle götürüldü. Söz konusu durumdan dolayı kamuoyunu vicdanıyla baş başa bırakıyoruz.


İsrail'de yayın yapan Kanal 7 televizyonunda yer alan habere göre Ariel, Mescid-i Aksa'nın girişinde "Heykel'in yakında inşa edilmesini umuyorum" dedi.


İzin aldı!


Ariel'in Aksa'ya girmek için İsrail Meclisi tarafından verilen talimatlar doğrultusunda önceden izin aldığı aktarıldı.


Netanyahu geçen hafta İsrailli milletvekillerinin 3 ayda 1 kez olmak üzere Mescid-i Aksa'ya girmelerine izin verdi, İsrail Meclisi Basın Ofisi de Aksa'ya girmek isteyen milletvekilleri için uygulanacak ayrıntılı talimatları geçen hafta perşembe günü duyurdu.


İsraillilerin Mescid-i Aksa'yı ziyaret etmesi sonucu Filistinliler ile İsrail güçleri arasında yaşanan gerginliklerin ardından Netanyahu, Ekim 2015'te İsrail Meclisi üyesi milletvekilleri ve bakanların Mescid-i Aksa'ya girmelerini yasaklamıştı.
Habervakti Özel Haber
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5