banner30

banner29

Brezilya devlet başkanı adayı bıçaklandı!

'Brezilya'nın Trump'ı devlet başkanı adayı Bolsanaro bıçaklandı.

Gündem 07.09.2018, 02:05 07.09.2018, 02:05
Brezilya devlet başkanı adayı bıçaklandı!
Brezilya'nın Trump'ı olarak anılan aşırı sağcı devlet başkanı adayı Jair Bolsonaro'nun seçim kampanyasındayken bıçaklandığı bildirildi.

Jair Bolsonaro'nun, Juiz de Fora kentindeki seçim kampanyası esnasında henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından bıçaklandığı açıklandı.
Bolsonaro'nun oğlu babasının çevredeki bir hastaneye kaldırıldığını ve hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

BOLSONARO KİMDİR?

Brezilya'da 7 ve 28 Ekim tarihleri arasında yapılacak seçimlerin anketlerinde eski devlet başkanı Lula da Silva, geçtiğimiz cuma günü Brezilya yüksek mahkemesinin aldığı kararla seçimlere girme şansını kaybetti. Silva'nın ardından seçim anketlerinde birinci sıraya yerleşen sağcı, popülist Jair Bolsonaro ordudan emekli bir binbaşı.

​1964-1985 yılları arasında ülkedeki askeri dikta rejiminde orduda görev yapan Bolsonaro, o dönemi Brezilya için yükseliş ve özüne dönüş yılları olarak tanımlıyor.

1988 yılında başkent Rio'nun yerel meclisine üye olarak giren Bolsonaro, daha sonra 1990'da Hristiyan Demokrat Parti'den federal meclise girmeyi başardı.

Uzun yıllar parlamentoda 'ırkçı, cinsiyetçi ve göçmen karşıtı' bir politikacı tanınan Bolsonaro, "Ülkenin en radikal politikacısı" olarak anılıyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?