Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya miting tepkisi! 'Avrupa'da HDP'ye miting izni verenler...'

Erzurum'da dev bir kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa'da HDP'ye miting izni verenler bize vermiyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Avrupa'ya miting tepkisi! 'Avrupa'da HDP'ye miting izni verenler...'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erzurum'da kalabalığa hitap ediyor.

Milliyet'te yer alan habere göre seçim mitinginde söylediklerinden öne çıkan başlıklar:

Erzurum'da büyük bir kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstasyon Meydanı'ndaki seçim mitinginde söylediklerinden öne çıkanlar şöyle:

"Avrupa'da HDP'ye miting izni verenler bize vermiyor. 24 Haziran'da altıda altı yapmaya hazır mıyız? Gece, gündüz durmak yok.

Bir ara bölücü teröristler Erzurum'a musallat olmaya çalıştılar ama tutunamadılar. Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 475. Teröristlerin inlerine girdik, onlar kaçıyor.

Diğer adaylar gibi gelip de huzurunuz da palavra mı atayım? Atmam... Zaten yapılacak şeyleri yaptık, yapıyoruz.

3600 ek gösterge imkanının polislerimize, hemşirelerimize, öğretmenlerimize tüm görevlilerimize sağladık. Korucularımızın tamamını sigortalı hale getirdik, maaşlarını asgari ücretin üzerine çıkardık. Ücretlerinde 135 liralık bir iyileştirme daha yapıyoruz.

Çıkmış birisi diyor ki, otomotiv projesi 20 yıl geriymiş. Almanya'da otomobil fabrikasını gezmiş. O bisiklete binmeye devam etsin, bazın sağa bazen sola gidiyor. Kaç yıl geride kaldığı belli. Hayatları böyle bunların, dikili ağaçları yok.

Havalimanı ile Erzurum'a turist gelişini artırdık, Palandöken şimdi kaynıyor. Erzurum'a 16 yılda 22,6 katrilyon liralık yatırım yaptık."

BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI

Anadolu Ajansı, Erzurum'a inen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting alanına geçerken coşkuyla karşılandığını bildiriyor.

Havalimanı Kavşağı'nda bekleyen atlı ciritçiler ile ellerinde Türk bayrakları taşıyan Erzurumlular, Erdoğan'a heyecanla bekledi. Erdoğan, kavşaktan geçerken otobüsünden inip bir süre vatandaşlar ile sohbet ederek yöresel halk oyunlarından bar ekibinin gösterisini izledi.

Bar ekibi ile hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan'a vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5