banner29

Erdoğan ile Trump Referandumdan Sonra Buluşacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın 16 Nisan'da yapılacak referandumdan sonra yüz yüze görüşeceğini açıkladı.

Gündem 16.03.2017, 23:11 16.03.2017, 23:11
Erdoğan ile Trump Referandumdan Sonra Buluşacak
Çavuşoğlu, Habertürk'te katıldığı programda gündemi değerlendirdi.

Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın yüz yüze görüşmelerinin olağanüstü bir gelişme olmazsa referandum sonrasında olacağını söyledi.


Referandum sürecine ilişkin açıklamalar yapan Çavuşoğlu, Avrupa ülkeleriyle son dönemde yaşanan gerilime değindi.

"YÜZDE 60-63 ORANINDA OY BEKLİYORUZ"

"2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra uluslararası çift başlılıktan dolayı çok sorun yaşadık. Cumhurbaşkanı var ve Başbakan var ona da saygı duymanız gerekiyor dedik. Her bakımdan iyi olacak. Koalisyonlar olmayacak, demokrasi olacak. 18 maddenin 18'ini okuyan kişi ikna olur. Cumhuriyet 100. yılına emin adımlarla gidiyor. Cumhuriyete ne hizmetin oldu, yok. Projen var mı, o da yok. Türkiye için çok ciddi bir konu. Ciddi olup anlatacağız ve iyi değerlendireceğiz. Yüzde 60-63 oranında oy bekliyoruz. Anketler yükseliyor, zaten gidişata bakıyoruz bir ay hem anketler hem de hissiyatımı söylüyorum. Değişik illerdeki tepkileri de görüyorum. Anketlerimiz bizi hiç yanıltmaz."

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?